Suunto ambit2 kayış sıkıntısı

Arkadaşlar selam… Suunto ambit2 kullanıyorum. Son bir haftada saatimin kayışı farklı noktalardan parçalanmaya başladı ve şu an neredeyse kopma aşamasında.Yetkili bayiilerden baktığım kadarı ile kayış fiyatları (plastik) inanılmaz pahalı. Uygun fiyatlara bulabileceğim yer ve bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Aliexpress’te olabilir.

Wish adlı sitede 10 tl gibifiyatlara gordum

Ben 2 hafta önce değiştirdim.130 tl verdim

terdeki asidik ve tuz,kayışta deformasyon yaparak parçalanmalara yol açar.her aktiviteden sonra kayışı nemli bir bezle silerek kayışın ömrünü uzatabilirsiniz.

Artan nereden aldığını öğrenebilirmiyim?

Trabzon’da Suunto bayisi arkadaşım.Ona sipariş verip kendim taktım.Gelen kolluk Ambit3 kolluğu ama zaten aralarında fark olmadığı için sıkıntı olmadı

-Arkadaş saat- anlattığın nedenlerden dolayı olan birkaç yerde parçalanma mevcut kayışta… Suunto bayisi olduğunu okudum.Senin elinde var mı kayış. Bir de yanılmıyorsam her kayış olmuyor saate.Hatta o kadar ki aynı kasaya sahip olan ambit2 ve ambit2 sapphire bile farkediyor. Benim saatim suunto ambit2 sapphire

Artan bende ondan çekiniyorum zaten… O kadar saçma ki aynı kasaya sahip oldukları halde ambit2 ve ambit2 sapphire kayışları bile birbirine uymuyor.

dönüş yapıcam sana.servis durumuna bakalım hallederiz

Merhaba
Ambit2 modellerinde Sensör yoktur Ambit Saphire ve Siyah modelinde Sensör olduğu için kayışler farklıdır.

Ben de yaklaşık 2 ay önce Ambit 3 Peak saatim için aliexpress’ten aldım. Fiyatları 20 Usd civarında. Orjinal değil fakat kesinlikle iş görüyor.

Merhaba arkadaslar suunto ambit 2 kullaniyorum toplam 10 faaliyette kullandigim saatin ilk once koprusu sonra bilek bandi koptu bir arkadasim da daha 1 haftalikken kopmustu suunto yeni kayis suan 180 tl gibi ucuk fiyat yan sanayilerin kasaya tam oturmadigi soyleniyor bence suunto tamamen ticari dusunce ile kayis malzeme kalitesini dusuk tutuyor ki 180 tl gibi ucuk fiyatlara satabilsin herkeste ayni problem yani oyle termis tuzmus hava kosullariymis alakasi yok outdoor ve spor saatinin her kosulda dayanikli olmasi gerek servisi ilgisiz garantisi devam ederken mail attim cevap bile vermediler bir daha suunto kesinlikle almam 3.saatim gear s2 daha kullanisli ve dayanikli suunto alacaklar bir daha dusunsun

Aynı sorunu ben de Ambit3 Peak saatimde yaşıyorum. Bir buçuk yıllık saatimin kayışı kopmak üzere. Distrübitöre sorup bunun garanti kapsamında olmadığını öğredim. Yenilerinin fiyatlarını ise fazla buldum. Orijinal alsam bile bir buçuk yıl sonra bu da aynı şekilde kopacak. Aliexpress’ten 8 dolarlık birşey buldum, iki adet sipariş verdim.

Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Benim 1 yıllık A3 Sport’un kayışı da henüz kopmasa da bir noktadan kopma belirtisi gösteriyor.

Fazla terlediğimizden mi kayış dandikliğinden mi bilmiyorum ama sporcu saatlerinin kayışları fazla dayanmıyor sanırım. Ben de aynı sebepten Garmin’i eleştiriyordum, şimdi buradaki yorumları görünce herhalde hepsi böyleymiş dedim.
Saati bir ay kullanıp kayışını değiştirdim. Kayış bir yıla yakın bir zaman sonunda çatlayınca eskisini takayım dedim. Baktım ki eskisi de yattığı yerde çatlamış. :smiley: Her kullanımdan sonra benimle birlikte duş alıyor saat de. Bir de ilk kayışın yanına çakma bir el yapımı kayış koymuştum, onun yüzünden de paketin içi küflenmiş, tornavidaları bile paslanmıştı. :frowning: Garmin’i aradım, olmaz öyle bir şey dediler ama ücretsiz kayış gönderdiler; siz de arayın distribütörü değiştirtin.

Barış selam… Anlattığım gibi bende Ambit2 kullanıyorum. Ama kayış durumundan dolayı pek memnun değilim. Marka, parça temini konusunda kesinlikle kullanıcı dostu değil.Alt tarafı plastik bir kayışı (kauçuk diyorlar) inanılmaz astronomik rakam ödeyip satın aldım. Euro ile fiyatlanıyor olabilir ama markanın Türkiye distiribitörü konu ile ilgili bir ayarlama yapabilirdi. Kayışın sağlamlığı’da tartışılır. 2 ay önce almama rağmen renk atımı oldu. Uzun soluklu olmayacak gibi.

1 Beğeni

Markaların kendi ürünleri çok pahalı oluyor. Çin’de kat kat daha ucuza satıyorlar ama kalite olarak tartışılabilir tabi…

Selamlar. Kayışların zamanla yıpranıp kopması anlaşılır bir şey ama bu fiyatlara satılmasını açıkçası ‘suistimal’ harici bi kelimeyle tanımlayamıyorum. Gördüğüm kadarıyla Suunto’nun kayış konusundaki genel fiyat politikası bu. Bir daha saat alışverişimde bu konuyu da dikkate alacağım çünkü bir outdoor saatinden doğal olarak sağlam bir kayış beklersiniz ama kopma zedelenme durumu olduğunda da bir silikon parçası bu kadar astronomik fiyatlara satılmamalı.(Başka bazı markalarda da benzer bir durum olduğunu gördüm malesef.)

Merhaba. Aynı sorunu ben Ambit3’te yaşamıştım. Aliexpress’ten 8 dolarlık bir kayış aldım. Biraz zorlamayla da olsa uydu ancak çok narindi. İnternette dolaşırken birkaç kişinin bu serinin saatlerini, Suunto Core için üretilen kayış adaptörü yardımıyla nato strap ile uyumlu hale getirdiklerini gördüm. Gözüme çok daha sağlam geldiği için sipariş verdim, aldım, taktım. Saat epey kaba (özellikle Peak modeli) dursa da bu şekilde outdoor kullanım için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

2 Beğeni