Suunto Ambit 3 - Run vs. Peak vs. Sport ?

Merhaba arkadaşlar,
Telefonla koşmak istemediğim için saat almak istiyorum ambit 3’ün modelleri arasında kaldım,bu 3 saati birbirinden ayıran özellikler nelerdir?Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

2 Beğeni

3 modelin tum ozelliklerini gösteren karşılaştırma listesi burada

Kısaca özet yaparsak, Ambit 3 Peak en üst model. Peak ve Sport arasındaki temel farklar, Peak’in pil ömrünün iki kat daha fazla olması. Saniyede 1 kayıt ile 20 saat, 5sn’de bir kayıt ile 30 saat, 60sn’de bir kayıt ile 200 saat. Sport için bu değerlerin yarısı (10, 15 ve 100 saat). Koşu için kullanacaksanız 1 veya 5sn modu işinize yarar. Yavaş, uzun ve sarj etme şansınızın olmadığı trekking ve dağcılık aktivitelerinde 60sn modu yetebilir.

Bunun dışında Sport biraz daha ince ve daha hafif. Barometrik altimetre bir diğer önemli fark. Çok hassas değerlere ihtiyacınız yoksa Sport’daki GPS bazlı altimetre de işinizi görür. Su geçirmezlik Peak’de 100m, Sport’ta 50m.

Sport ve Run arasındaki farka gelince… Temel olarak Sport’ta bulunan tüm özellikler Run’da da var ama sadece yüzme ve bisiklet ile ilgili bazı ölçüm fonksiyonları çıkarılmış. (ama yine su geçirmez ve yüzerken mesafe ölçmek için kullanılabilir).

Bunun haricinde bir de tüm modeller için Black, Sapphire, Blue gibi isimler göreceksiniz. Bunlar saatlerin fonksiyonu ile ilgili değil, görünüşü ve kullanılan malzeme ile ilgili.

6 Beğeni

Verdiğiniz Bilgiler için çok teşekkürler,bu durumda Run modeli benim işimi görecektir.

Merhaba Aykut bey birde Nepal edition modeli var bu peak blackdan 200 tl kadar ucuz her özellik aynı olmasına rağmen ucuzluk nereden kaynaklanıyor.?

Merhaba, Nepal Edition, Suunto’nun Bahar aylarındaki Nepal depreminde zarar gorenlere yardim etmek icin cikardigi bir urun. Her saatten 25 euro’yu depremde zarar gorenlere baglisliyorlar.

Diger Ambit 3 modellerinden ucuz olmasinin sebebine gelince… Veriler, fonksiyonlar ve kullanim acisindan herhangi bir fark yok. Fark kullanilan malzemede. Ambit 3 Peak Sapphire’de safir, Peak Black’de celik , Peak Nepal’de aliminyum malzeme kullanilmis. Sapphire’in kayisi silikon, diger ikisinin “elastomer”. Agirliklari sirasiyla 91/ 89/ 76 gr.

Türkiye dagıtımcısı ersa.com.tr’den de detaylı bilgi alabilirsiniz.

2 Beğeni

Teşekkür ederim faydalı oldu.

Merhabalar ambit 3 peak modelini 130 km kayıt için hangi gps kayıt hızında kullanmamı tavsiye edersiniz deneyimi olan varsa öğrenmek isterim birde nabız bandı kullanırsam 130 km yi çıkartırmı?

Ambit 3 Peak icin GPS Accuracy eger Best secilirse 20 saat, Good secilirse 30 saat. Bunlar Suunto’nun verileri ama benim kullanimimda da yakin degerler gordum.

Suunto nabiz bandi ayrimi yapmiyor ama garanti dusunuyorsaniz 18 saat+ gibi dusunulebilir. Eger daha uzun surecekse 30 saat pil icin Good olarak secmekte fayda var. Ya da bir bolumde kisa sure portatif sarj aleti kullanabilirsiniz. Ambitler aktivite sirasinda veriyi kaybetmeden sorunsuz sarj edilebiliyor.

Her halukarda saati mumkunse elektrikten sarj edin ve 100% olduktan sonra bir 15-20 dk daha sarjda birakin.

1 Beğeni

İlginize teşekkürler .Pil bitmemesi garanti olsun diye 30 saat için good seçeyim .Neticede uzun mesafe ince detayların çok önemi kalmayacak.