Stryd Food Pod Kullanan Var mı?

Merhaba,

Ben bir süre Garmin Fenix 3 HR kullandım ama daha önce Apple Watch’a alıştığım için özellikle bildirim, siri ve müzik depolama konusunda destek sağlamadığı için çok memnun kaldığım halde sattım ve Apple Watch S2’yi aldım.

Maalesef bir süre sonra gerek mesafe ölçümündeki hata payı, gerek nabız ölçümündeki hataları ve adım sayısı veya adım uzunluğu gibi ölçümleri vermediği için tekrar Garmin’e dönmek istedim ancak Fenix 5 serisinin sırf pil ömründe tasarrufa gitmek için GPS verisinin darmadağınık olması beni caydırdı. Özellikle şuradaki adreste güncel cihazların gps doğruluğuna baktığınızda fenix 5 serisinin çok gerilerde kaldığını görebilirsiniz. http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy

Hal böyleyken bir taşla iki kuş vurmak için; yani hem apple watchtan vazgeçmemek hem de ayrıntılı koşu istatistiklerine erişmek için Stryd Foot Pod’una gözüm ilişti. Araştırdığımda ve firmaya danıştığımda WatchOs4’ün de çıkışıyla yılbaşında Apple Watch desteğini vereceklerini öğrendim. Fenix 5 serisinin 2500TL’den başladığı düşünülürse 200 dolar etiket fiyatıyla Stryd çok mantıklı bir seçenek. Üstelik harcadığınız güç bazında ölçüm yapan ilk koşu aksesuarı olması açısından da hem yol hem arazi hem de her türlü eğimde maksimum çaba ile koşabilmenizi sağladığını iddia ediyor.

Velhasıl gerçek olamayacak kadar güzel bir cihaz olduğu için kullanan biri tecrübelerini paylaşabilir mi diye merak ettim.

Cihazi kullanan birisi olarak izlenimlerin sunlardir.

1. Cihaz gercege cok yakin sekilde mesafeyi olcuyor. Her hafta sonu ayni rotada kosuyorum. Tam olarak ayni yerde mil uyarisi veriyor.

2. Stryd food pod iphone yazilimi hic bir ozellige ve kullanisa sahip degil. Kisacasi hic bir ise yaramiyor.

3. Cihazin hem ant+ hem bluetooth ozellegi var. Ayni anda bir tane bluetooth cihazda ve birden fazla ant cihazda kullanabilirsiz. Bu baglanti ozellikleride kendi yazilimindaki kullanissizligi bertaraf ediyor.

4. Acikcasi stryd firmasinin apple watch icin guzel bir yazilim cikartacagini, en azindan yakin vadede zannnetmiyorum. Fakat ismoohtrun yazilimi ile hem apple saatte hemde iphone da kullanabilirsiniz.

5. Cihaz bu zamana kadar uretilmis en dogru olcen footpod oldugunu iddia ediyor ki dogru bence. Fakat bisikletteki power seviyesini kosuya getirmesi icin daha cok yol katetmesi gerekir. Sicaklik, ruzgar gibi seyleri henuz hesaplamalarina dahil etmiyorlar.

Kolay gelsin

4 Beğeni

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Ismoothrun uygulamasını ilk defa gördüm ve hemen yükledim. Yani stryde’ı beklemek zorunda değilim artık:)
Bir sorum daha olacak. Stryd’ı tedarik etmenin kolay bir yolunu söyleyebilir misiniz?

Ben onsiparis ile almistim. Kendi sitesi haric baska yerde satilmiyor zannedersem.