Strava Abonelik

Ben normalde Strava’yı web’ten kullanıyorum. Daha detaylı koşunu görebiliyorsun. Bu sebeple hep abonelik fiyatlarını da web’ten görüyordum. Yıllık üyelikte şu anda web abonelik fiyatı 60 dolar. Bugünkü kurla 450TL civarı.

Bugünkü koşum sonrası mobil uygulamasını açtım ve bir kampanya sundu. Eğer store üzerinden TL olarak yıllık abonelik alırsanız 250TL’ye geliyor. Yani yaklaşık aylık 21TL’ye. 200TL gibi bir fiyat farkı söz konusu. Yine az para değil ama hani abone olmaya niyetlenen varsa 200TL fazla ödememesi için paylaşayım istedim.

6 Beğeni

Genelde bu ve benzeri şekilde abonelik sunan uygulamaların mobil üzerinden satın alınması fiyat olarak daha avantalı oluyor. Mantık veya stratejisi nedir bilmiyorum, merak ettiğim bir konu. Oyun içi ürün satın alımlarının da bir çoğu bu şekildeydi.

2 Beğeni

Mantığı üretici ile araya Hepsiburada, N11 vs gibi bir şirketin girmesi gibi… burada da araya Google giriyor, onun mağazasından alışveriş yapılınca indirimli oluyor.

2 Beğeni

Bir başka sebep de şirketin yabancı para birimlerine adapte olamaması. Türkiye’de ofisleri olmadığı için bizlere Türk Lirası üzerinden satış yapamıyor ve döviz kurunu takip edemiyorlar. Mobil Marketler ise bizim para birimimizi kullanabiliyorlar. Ayrıca şirketler aracı kullanarak bölgeye göre fiyatlandırma da yapabiliyorlar. Üyelik almadan önce mobil uygulama fiyatlarını her zaman kontrol edin, derim.

5 Beğeni

Evet, mobil üzerinden aylık 20.42 diyor.

2 Beğeni