Sporcunun ( koşucunun ) değeri ..!?

Dün koşulan Erciyes sky trail yarışında koşucu bir abimiz kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi…
Kendisine ALLAH’tan rahmet acılı ailesine sabırlar diliyorum, tüm camianın başı sağolsun…

• elbette yaptığımız spor ve koştuğumuz parkurlar kolay değil ve risk seviyesi yüksek yarışlar…
    Beden sağlığı olarak Hiçbir şey olmasa bile ayağın takılıp düşer başını bir kayaya bile çarpabilirsin , bunlar olağan şeyler… kaldı ki vefat eden abimize gereken müdahale hemen arkasından gelen doktor bir koşucu tarafından yapılmış ve ona rağmen kurtarılamamıştır…
  • gelelim başka bir konuya ;
    Şimdi ben ve ya çok sevdiğim bir arkadaşım ve ya başka bir koşucu arkadaşımız böyle bir yarışta vefat edecek ve arkasından müzikli vs’li ödül törenleri yapılacak…
    Biliyorum bazı yarış organizatörleri tarafından sporcu değil de müşteri olarak görülüyoruz , ona da eyvallah…
    Yahuu bir insan vefat etmiş…
  • hayırlı akşamlar herkese
15 Beğeni

Organizasyonlar ve tanıtımlarla birlikte koşular deyim yerindeyse’‘Ödül koşuları’'olarak adlandırılıyor artık Bence en büyük hata bu Bizim ödülümüz zaten parkuru tamamlayarak sağlığımızı zirveye doğru taşımaktır

5 Beğeni

Konu ödüller vs değil konu saygı…
Dereceye girenler elbette ödüllendirilir fakat bu gibi durumlarda biraz daha hassas olmak insancıldır .!

3 Beğeni

evet onu bende çok garipsedim. ödül öncesi andılar vefat eden abimizi ama yine de yeterli değildi bence. aynı parkurda koşan arkadaşlardan duyduğumda ilk yarışı devam ettirmezler belki diye bile düşünmüştüm.

2 Beğeni

Vefat eden Muammer abimiz için içimiz acıdı. Allah’tan rahmet, kalanlara sabır diliyoruz. Burada organizasyon ile hiç bir organik bağım olmadığını öncelikle belirtmek isterim. İnstagram’daki şu linki paylaşacağım aşağıda. Ödül töreni gayet sessiz ve müziksiz bir şekilde yapıldığı görülüyor. Bilginize.

https://www.instagram.com/tv/CQ30bDoliJ0/?utm_medium=copy_link

3 Beğeni

Benim bu şekilde yazmamın nedeni yakınen takip ettiğim koşucu arkadaşlarımın hikayelerinden izlediğim videolar…
Ben isim olarak o kötü ve ya bu iyi demiyorum , kaldı ki organizasyonun sahibini de iyi tanırım ve severim…
Bahsettiğim durum senle, benle ve diğerleri ile alakalı…
Biraz daha hassasiyet gösterelim dedim, sadece bu…
Saygılar.

1 Beğeni