Spor Turizm Pazarlama Alanında Akademik Çalışma Ultra Maraton Koşu Organizasyon Katılımcıları için Anket Formu

Merhaba

İsmim Fatih ÇALIKUŞU

İstanbul Aydın Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisiyim,

Aynı zamanda koşu organizasyonlarına yarı maraton, maraton ve trail koşulara katılmaktayım,

Spor Turizm Pazarlama Alanında Akademik bir araştırma yapmaktayım, elde edilen tüm veriler akademik alanda kullanılacaktır.

Spor Turizm Pazarlama Alanında Ultra Maraton Koşu Organizasyonlarına Katılan Sporcuların Motivasyon, Hizmet Kalitesi, Memnuniyet ve Geri Dönüşü Niyetleri ile ilgili yarış organizasyonlarından beklentilerini ölçen bir anket uygulaması yapmaktayım.

Desteğinizi rica ederim,

değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSck5TFCy2HzPKtTZKN7f-RatBdlpHa6ejbThsaILsdnSlmX7g/viewform?usp=pp_urlm.

3 Beğeni

Öncelikle kolay gelsin.
Ankete katılıp katkı vermek istedim ancak ikinci bölümdeki soruları açıkçası tam anlayamadım. Belirli bir organizasyona yönelik mi yoksa genel geçer cevaplar mı vereceğiz karar veremedim.

2 Beğeni

Halil Bey öncelikle bir kaç farklı organizasyonun ismini ekledim, tez danışmanım bu tip bilgilerin doğru olmayacağı gerekçesiyle çıkarmamı istedi, ayrıca yarışları birbiri ile kıyaslama gibi bir durumda ortaya çıkması gibi hoş olmayacak bir durum çıkmasını da istemem, birde anketi daha önce uygulamanın benzeri yapılmış bir ölçeği kullanarak yapılması gerektiği için soru içeriklerini de değiştiremiyoruz maalesef, Türkiye genelinde genel olarak beklentilerin karşılanması olarak değerlendirme yapılmasını rica ederim. Ayrıca hangi yarışı hangisi ile karşılaştırsak diğerine haksızlık etmiş olurum, hepsi farklı coğrafyalarda be hepsinin kendine özgü güzelliği mevcut, emeğe saygısızlık etmek istemem doğrusu, anlayışınız için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Anketle ilgili desteğinizi bekliyorum sayın forum üyeleri

1 Beğeni

@FCalikusu anketi doldurmak istedim ancak soruları neye göre cevaplamam gerektiğini anlamadım . Örneğin ''Bu ortam spor için uygun mu? sorusu havada kalıyor ‘’

Anket içeriğinde genellikle hangi yarışa ait isim listesine ulaşıp mail gönderdiysem ya da istekte bulunduğumu ilettiğimde koşu gruplarının düşüncelerini bu doğrultuda talep ediyorum Türkiye de Ultra Maraton yarışları olarak 2019 yılı içerisinde katılım sağladığınız birden çok yarış olabilir, hangileri ile ilgili iyi hangileri ile ilgili daha farklı düşünceleriniz olmasını iletmek istediğinizi belirtmek isterseniz bu doğrultuda soruları yanıtlayabilirsiniz. Birkaç yarış ismi belirtip kendi aralarında iyi veya geliştirilebilir ölçümünü yapabileceğim bir ölçek mevcut değil, hem yarış organizasyonları olarak kimse bir diğer yarışla kıyaslanmak istemeyecektir. Hepsi farklı kültür mirası ve coğrafyalarda, farklı parkur zorluk derecelerine göre farklı gün sayılarında ve kategorilerde değişkenlik göstermektedir.