Spartathlon 2023

2023 kayıtları bugün itibariyle açılmış, Home - Spartathlon Ultra Race

Katılmayı planlayanlara şimdiden başarılar dilerim.

Önümüzdeki sene ülkemizde bir 24 saat yarışı görmek dileğini de tekrarlayalım ki katılım sayımız artsın.

12 Beğeni

Katılımı sağlayabilecek dereceler 100mil olan 2 yarıştan biriyle elde edilmez mi? 24 saat yine olsun o başka :slightly_smiling_face:

Sadece 820 € katılım ücreti bile 1 maaş, 2 asgari ücret.Bu da etkili olabilir katılacak sayısında. Sponsorluklar gelişene, TL değer kazanana kadar vs yetkili biri olsam Spor bakanlığı olarak destek olurdum.

Sanırım Wups’un sponsor olduğu atletler vardı, bir tebrik de bu tür desteklere.

5 Beğeni

Yeni bir yarış gelmediyse 2 tane 100mil yarışımız var. İznik ve Tuz Gölü. İkisinde de 21 saat altında koşmak çok* ciddi bir iş ve caydırıcı bazı unsurları var örneğin Tuz Gölü olması gibi :slight_smile: veya İznik’in yükseltisi.

Bu benim düşüncem kimilerine göre konformist kalabilirim tabi. “Zaten Tuz Gölünde 21 saat altı koşamıyorsan Sparta’ya da gitmeyiver” de diyebilirsiniz o ayrı :slight_smile:

4 Beğeni

Tuz gölünde son 5-6 yarışta 11 kişi, İznikte 2 kişi 21 saatin altında koşmuş; Spartatlona en uygun bilet tuz gölü görülmekte.

4 Beğeni

Bir yöntemde Elbistan 100km Türkiye Şampiyonası yarışına girerek diye biliyordum ama siteye baktığımda erkekler için 120km demekte.
Geçen sene Tuz gölü genel 2. si Mehmet Döner kuraya giriyor bu sene, Tuz gölü asıl amacıda spartathlon kurasına girmekti.
Bir garip durumda supporter paketleri, 750 € a kadar fiyatlandırma var.
2 gece konaklama ve ödül töreni paketi 240 € mesala.
Umarım kura şansı yanında olur katılan herkesin.

3 Beğeni

Atlamışım, 120km için de 12 saat sınırı var, kısaca baktığımda Efes Ultra’da Mehmet Soytürk 11:12’de koşmuş.

2 Beğeni