Sizce Garmin 7x Solar mı? Garmin 7x Solar Saphirre mı?

Arkadaşlar Sizce Garmin 7x Solar mı? Garmin 7x Solar Saphirre mı?

3 Beğeni

7s Solar Sapphire saatim var. Solardan farkı kasasının çizilmelere karşı dayanıklı olan Titanyum malzemeden olması. Birde galiba uydu bağlantılarında bir tık üstün Sapphire model.
Saatim darbelere daha dayanıklı olsun, çizilmesin diyorsanız, bu çok önemli ise sizin için Sapphire almalısınız.

3 Beğeni

Bunlar haricinde bir fark yok bildiğim kadarıyla. Şimdiki aklım olsa Solar alır, yanına o parayla nabız bandı eklerdim.

2 Beğeni

Teşekkürler. Bir de sanırım 32 GB bellek, diğerinde 16 GB

2 Beğeni

Merhaba,

Ben de 7S Saphire Solar kullanıyorum. 7 serisinde normal/solar (bu ikisi arasındaki fark bariz :slight_smile: ) ve saphire arasında temel olarak 4 fark var:

  1. Safir cam: çizilmelere daha dayanıklı

  2. Kapasite : Saphire serisinde 32Gb hafıza var. Ve bu yüzden de haritalar saphire serisinde önlüklü geliyor, diğer modellerde istediğinizi indirebiliyorsunuz.

  3. Titanyum kasa: hem daha hafif hem de daha dayanıklı.

  4. Dual band GPS: Saphire serisinin en önemli farkı bu bence. Eğer GPS hassasiyeti önemliyse ya da GPS sıkıntısı yaratan yerlerde antreman yapıyorsanız, Sapphire tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

1 Beğeni

En önemli ve de kullanım konforunu direkt etkileyecek farklardan bir tanesi;

  • Safir cam aşırı şekilde yansıma yapıyor, normal camda görünüm çok daha temiz.
  • Aydınlatma ışığı açıldığında safir ekranın görünümü daha kaliteli, siyahlar mavimsi değil.
1 Beğeni

Ben 7x saphir solar kullanıyorum.Hiç birini alma 5x al geç.7 serisi malesef aliexpress saati gibi duruyo.aklım olsa şimdiki almam

1 Beğeni

değişelim mi :slight_smile:

Şaka bir yana 5 ile 7 arasında ciddi bir batarya farkı var. uzun mesafe koşanların yolu bir şekilde 7ye uğrayacaktır diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Yok yav hakikatten kötü .arkadaşım Ocak ayında gelirken aldı ama hayal kırıklığı oldu bide siyah almamak lazım çabuk çiziliyor .geldiği hale bak

2 Beğeni

@gencer51 5x 7’den daha iyi demek biraz abartı olur, 5X sadece kasa kalitesi ve sağlamlık açısından daha iyi olabilir. 7 ile 6 arasında bile ciddi manada işlemci gücü farkı var, 7 6’ya göre çok hızlı.

Yaklaşık 1 aydır Fenix 7 kullanıyorum. Daha saati ilk elime aldığımda ekranı hayal kırıklığı oldu benim için. Daha önce Vivoactive 3, Vivoactive 4, Forerunner 245 ve Fenix 6X Pro kullandım MIP ekranlı cihaz olarak. Şu ana kadar kullandığım MIP Garmin saatler arasında ekranı en kötü olan cihaz Fenix 7 diyebilirim. Safir olmamasına rağmen garip şekilde yansıma yapıyor, ekran soluk ve sisli gibi. Fakat yine garip bir şekilde aydınlatma ışığını açtığınızda Fenix 6’daki gibi siyahlar mavimsi olmuyor.

Şahsen ben mecbur kalmadıkça kesinlikle siyah renk almam, hele DLC hiç almam. Siyah renk çizildiği zaman ki Titanyum olsa bile çiziliyor, altından beyaz renk çıkıyor ve kabak gibi belli oluyor. En iyisi gümüş rengi veya Titanyum ise kaplamasız modelini almak.

2 Beğeni

Karbon en güzeli bence

1 Beğeni

Solar ekranlarda güneş enerjisi için ekstradan bir katman var. Bu katman fazladan bir yansıma yaratıyor.
Benim F6’da da F7’de de mavi siyah sorunum olmadı. Ama Fenix 5X’te biraz vardı ki o safirdi. Biraz üretim bantlarına da bağlı diye biliyorum bu. Bir dönem mavi diye değiştirenler vardı.

Titanyum + DLC daha kolay çiziliyor diye biliyorum. Titanyum hafiflik sağlasa da yeterli dayanımı sağlamıyor. Zamanında gümüş model Fenix 3 kullandım. 2 - 3 yıl sonrasında saati sattım, alan kişi saatin temizliğine şaşkındı. Aslında temiz değil ama gümüş modelde çizikler görünmüyor. Siyah kaplamalarda ise kaplama çizildiğinde acı gerçekler ortaya çıkıyor. :smiley:

Hoş Fenix 5X ve Fenix 6X Pro kullandım siyah kasa ama ikisinde de hiç ciddi çiziklerim olmadı.

3 Beğeni

Ben de şu ana kadar çizik sorunu yaşamadım, hem dikkatli kullanım hem de şans diyelim :blush:

Bendeki cihaz solar veya safir değil. Konuyu açan arkadaşın bana gönderdiği resime baktıktan sonra artık şuna 100% eminim ki Fenix 7 serisi önceki jenerasyonlara göre kesinlikle ekran kalitesi olarak daha geride. Bazıları dokunmatik ekran katmanı yüzünden diyor ama bence alakası yok, Vivoactive 4’te de dokunmatik ekran vardı ama ekran daha canlıydı.

1 Beğeni