Shin splints ve atletik test

Öncelikle merhabalar 186 boyunda yaklaşık 100 kiloyum,vücudumda fazla yağlarda var ancak spor gecmisimden dolayı epey bir kas kütleside var.Son zamanlarda kilo vermek adına kardiyo yaparken bir yandan bir kaç başvuru yaptim mulakatlari geçtim, geriye sadece 2500 metrelik bir test kaldı tam zamaniymis gibi kendimi denemek için koşular yaptığımda 300 500 metrede kendini göstermeye başlayan bir shin splints çıktı,inatçı olduğum için üstüne gidince gecer diye düşündüm hata ettim,en son dün kostugumda epey can yakan bir acı hissetim.Tüm
bilimsel araştırmalarda ortak görüş -İstirahat et -Buz uygula ve ağrı yürürken geçince yavaş tempoyla tekrar baslamayi öneriyor.Testler 2 hafta içinde gerçekleşecek,ben bu süreçte koşu gibi işlere girmeyeceğim geçene kadar ancak koşmam lazim emeklerim boşa gidecek,o gün geldiğinde gerekirse en keskin ağrı kesiciyi kullanıp kosmaliyim.Eksisozlukte bir entryde 35-40 km’lik koşular yapan birisi ağrı kesici kullandığını tendonu kopsa hissetmeyecegini yazmıştı ben şu testi geçeyim tekrardan bol bol dinlenecegim ama şimdi sadece en fazla 2 haftalık dinlenme şansım var…Şimdi tecrübeli abilerim ve kardeşlerime ASIL SORUM ŞU ; Sadece 12 dakikalık-2.5 km’yi bitirmem için hangi ilacı önerirsiniz ?? Başka önerileriniz varsa bunları yaşamış bilen birinden okumaktan memnuniyet duyarım.

1 Beğeni

Merhaba @Bthn

Elde ettiğin başarıdan dolayı tebrik ederim. Dilerim günü geldiğinde koşu testini de başarıyla geçersin. Şimdilik yaşadığın sıkıntıdan dolayı geçmiş olsun demek istiyorum.

Bahsettiğin çözümün ilaç odaklı olmasından dolayı, malesef burada yardımcı olabilecek birinin çıkacağını sanmıyorum. Böyle bir tavsiye tecrübeden fazlasına gerek duyuyor.

Artık hemen hemen tüm şehirlerde Spor Hekimliği bulunmakta, bu talebini uzman birine açman daha doğru olacaktır. Şayet bahsettiğin gibi bir ilaç varsa, bunu en iyi bir doktor bilebilir.

Zira iki hafta belki de tedaviye olumlu cevap verebileceğin bir süre olabilir. Tavsiyem vakit kaybetmeden bir uzmanla görüşmen.