Shin Splints İçin Önerileriniz

Merhabalar, 1.5 aya yakın bir süredir sağ ve sol Shin Splints sorunum var. Doktora gittiğim de radyografi çektirdiğim ama bir şey çıkmadı, fakat ağrım koşmaya çalışınca tekrar hafiften başlıyor. Yaklaşık 2 haftadır sağ bacağımda ki ağrı geçti gibi ama sol baldırımda ki yürüyünce hafifce ağrıyor. İstanbul Maratonuna az bir zaman kaldı ve 42Km için tekrar antrenmanlara başlamam gerekiyor. İnternet de biraz araştırma yaptım ve baldır çoraplarını keşfettim. Kullanan var mı acaba ? Gerçekten denildiği gibi ağrıyı azaltıyor mu merak ediyorum. Özellikle Compressport markası çok göze batıyor. Bir de kinesio bantlar var. Aklıma takıldı bunlar işe yarar mı yoksa biraz abartılıyor mu? Daha önce bu rahatsızlığı geçirenler yardımcı olabilirler mi nasıl iyileştikleri hakkında ? Teşekkürler şimdiden.

Bir dönem bacaklarıma çok yüklendiğimde bende yaşadım güçlenince geçiyor zaman gerekiyor ama ben ağrılara karşı kinesio bandı kaval kemiği boyunca yapıştırıp koşuyordum bende işe yarıyordu ağrıyı azaltıyordu.Saygılar.

Mr sonucu çıktı ve özet olarak şunlar yazıyor. ‘‘Kruris orta kesim anteromedialinde tibial periost
komşuluğunda subkütan dokuda ödem izlenmektedir. Bulgular evre I medial tibial stres sendromu ile uyumludur’’
sonuç bu. Ne önerebilirsiniz hocam.

• Antrenmanlarda mesafe ve hızı düşürmek. Ağrı artınca bırakmak. (Doktorunuz hiç koşmayın dediyse ona uymalısınız tabii)
  • Antrenman sonrası buz
  • Sıksık oralara parmaklarla masaj.
  • Dinlenirken ayakları yükseltip uzanmak
  • Bol kalf esnetme (acıtmadan)
4 Beğeni