Sertleşen bacaklardan toksin atma konusu

Merhaba Arkadaşlar ,

Bir süredir uzun mesafeler koşmamama rağmen, bacaklarımı çok gergin,hatta bazen üzerine beton dökülmüş gibi hissediyordum.Kendi kendime bu işi çözemeyeceğimi düşünerek alternatif tıp ile uğraşan bir arkadaşımdan yardım alıyorum,derin doku masajı tarzı birşeyler yapıp kas aralarındaki bağlara vs ulaşıyor .Anatomik bilgim yeterli değil bu yüzden tam olarak açıklayamayacağım fakat ilk gün çalıştığı tüm kaslarda deyim yerindeyse ağrıdan havaya zıpladım diyebilirim. Kendisi bana fazlasıyla spor ama yetersiz bakım yaptığımı söyledi.
Sizler bacaklarınızın sağlığı , bakımı için neler yapıyorsunuz ? Foam roller,soğuk-sıcak duş vs yapılabilir başka ne tavsiye edersiniz ?

Herkese sevgiler
Sevan

2 Beğeni

soğuk sıcak duş her zaman yapmayın. Negatif etkileri var vücuda. Beslenmenizi gözden geçirin öncelikle. Sarımsak, soğan gibi kan temizleyen ve sülfür içeren besinleri öneririm. Derin doku masajı, yumuşak doku tedavisi için özelden bana ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler açıkçası benim problemimin beslenmeden ziyade kas yapımda ve koştuğum zeminlerden dolayı gerçekleşebileceğini düşünüyorum.Bu arada sizin plantar fasya tedavisi ile ilgili vidonuzu izlemiştim , bir sonuc verdimi ? Sıkıntınız geçtimi ? Videosunu çekip paylaşmış olmanız gerçekten güzel hareketti yeni paylaşımlar bekleriz…sevgiler

1 Beğeni