Schüssler tuzları

Kemik, kas ve eklem sağlığı için doğal gıda takviyelerini araştırırken homeopati uzmanı bir eczacı arkadaşım Schüssler tuzlarını tavsiye etti. 12 adet numaradan oluşan ürünlerden her bir numarası farklı bir amaca yönelik takviye sağlıyor. 1 ve 2 numaralar (bana önerilen) kas, kemik ve eklem sağlığı için tavsiye ediliyor. Kullanan veya ürün hakkında bilgisi olan varsa tavsiyelerini bilmek isterim.

1 Beğeni

Bilgilenmeye ufak bir katkı: https://yalansavar.org/2017/09/12/homeopati-sulandilmis-tip/

2 Beğeni

@spinodal bilgilendirme için teşekkürler, benzer makalelerden daha önce de okumuştum. Homeopati gerçekten de tavşanın suyunun suyu diye tabir edebileceğim bir yöntemle üretilmiş minicik şekerli su gibi ilaçlarla tedavi vaad ediyor. Içeriğinde akla gelmeyecek cadı kazanındaki maddeler gibi şeyler var. Kulağa hiç mantıklı gelmiyor ama bir şekilde işe yaradığı için dünyada yaygın ve artık ülkemizde de yasal. Fakat söylemeliyim ki şahsen kronik hale gelmiş ve ilaç kullanmaktan rahatsızlık duyduğum bir sorunum için alternatif tıp arayışım sonucu homeopati ile tanıştım. Denedim ve sorunum bitmese de çok önemli ölçüde azaldı diyebilirim. Belki placebo etkisi, belki gerçekten biyolojik nedenle bilemiyorum ama bende işe yaradı. Özellikle kronik rahatsızlıklar için kimyasal ilaç kullanmaktan daha masum geliyor bana.
Gelelim schüssler tuzlarına… Onlar homeopatik sulara pek benzemiyor. Kullanan biri varsa deneyimini öğrenmeyi çok isterim.