Satış sitesine doğru

Halen ilk mesajı satılık ürün konusu açmak olan üyelerin konularını görüyorum.
bu gerçekten rahatsız edici olmaya başladı.
Letgo, sahibinden, gittigidiyor vb bir çok site varken bence burada bu işi yapmasak ta olur.
Bu forumun bir eksiği bu olsun.
Ne kaybederiz ki?

3 Beğeni

misal.

2 Beğeni

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama,1 gün önce foruma katılıp 1 gün sonra ilan koyan arkadaş gibi.

Bence platforma ve kişilere yararı olabilecek şeyler satılabilir? Doğru kategorize olduktan sonra kime ne zararı olabilir ki? Satış ilanları ana sayfada yer almaz, bakmak isteyen bakar ve çıkar. Bilemedim, foruma yeni girdiğimden fikrimi paylaşmak istedim. selamlar herkese

2 Beğeni

Foruma hoşgeldiniz. Konuyu en başından okursanız ne demek istediğimizi daha rahat anlarsınız.

1 Beğeni

Hoşbulduk teşekkürler. Konuyu okudum zaten gerekli çıktılar için ortak bir payda oluşmuş. (Ikıncı el satışı only, ana akışta satışın yer almaması, kullanıcı segmentesi.) Daha bunun ötesinde aksiyon almak fazla reaksiyon gibi geliyor bana. Emekleri olanlara saygısızlık gibi hissetmesin lütfen, su yolunu bulacaktır. Herkes ilgi alanında okumaya yazmaya devam edecektir ztn. slmlar

2 Beğeni

Belki bazı satış sitelerinde olduğu gibi sayı limiti de eklenebilir bu tip ilanlar için.

İnsanlar bir ürünün rengini, modelini beğenmeyebilir aldıktan sonra, numarası tutmayabilir ya da belli bir kullanım sonrası hissiyatını sevmeyebilir ama rengini sevmedim, kokusunu sevmedim, markayı sevmedim, hediye geldi, yolda buldum, indirimden aldım, inek içti, dağa kaçtı diyerek 10 tane ilan açan da oluyor. İnsan 1 senede 10 tane nasıl yanlış ayakkabı alır. :grinning:

2 Beğeni

Burası satış için çok uygun bir yer değil aslında. Satıcılar için yazıyorum. Adı koşu olunca hemen ilgi oluşacağı düşünülüyor.

Forumdaki kitlenin genel olarak ekipman eksiği yok. Çok cazip bir fiyat olmadıkça benzer ürünlere sahip oldukları için ilgilenmiyor insanlar.

Ayrıca koşu ekipmanları ile ilgili piyasayı iyi biliyorlar.

Yani yurtdışından amazon vs. indiriminden 6 liraya saat alıp, Baytekin’de 11 lira olan ürünü 1 lira aşağı satamazsınız burada. Örnek olması için yazıyorum.

Çok ekipman ilanı veren biri olarak yazayım istedim. Sonuç olarak satış ilanları olmasa da olur bence forumda.

9 Beğeni

İkinci el kategorisine; tıpkı sıfır araba satışına getirilen kural gibi, 6 hafta 6 mesaj kuralı getirilsin.

4 Beğeni