[SATILDI] Nike Zoom Fly - Ayak arkası vurması ve Satılık İlanı

Merhabalar,
Yaklaşık 7 ay önce indirimden aldığım Nike zoom Fly lar her ne hikmetse sadece sağ ayağımın arka tarafını her koşuda inanılmaz tahriş ediyor. İlk başlarda alışır geçer diye düşünüp (hatta bir duatlon koşmuşluğum var) sonra rafa kaldırmıştım. Bu aralar tekrar denediğimde aynı tahriş sorununun devam ettiğini gördüm. Ayyakkabı asla dar değil, kalıbı tam ayağıma göre ve 3 yıldır düzenli koşan birisiyim. Bu tarz durumlarla karşılaşan ya da çözüm önerisi olan var mı? Aksi halde ayakkabıyı satmak zorunda kalacağım. Olur da çözüm bulamazsam diye almayı düşünen olursa diye bilgilerini de yazayım: Ayakkabı 42.5 numara, 27 cm.

İzmir içi elden teslim edebilirim. Fiyatı da 200 TL düşünüyorum.

İletişim: umutpekduz@gmail.com

Not: Bant, krem, kalın çorap hepsini denedim. Tahriş devam ediyor.

Normalde 42.5 mi giyiyorsunuz Umut bey? Aslında harika bir ayakkabı diye söyleniyor, hep merak ettim fakat çok sayıda ayakkabım var sıra gelmedi bu modele. Ben de en çok rahat ettiğim Winflo modelinden devam ettim. Hep Nİke giyiyorum başka model ayakkabılarım da var fakat hiç topuktan vurma olmadı. Ayakkabı belki sürtme yapıyordur ayak hareket ediyorsa.

1 Beğeni

Merhaba,
Ayakkabınız ile vedalaşmadan bir de video’daki bağlama şeklini deneyin derim. Topuk tahrişleri çoğunlukla ayağın içeride hareket etmesinden kaynaklanıyor.

https://youtu.be/IijQyX_YCKA

1 Beğeni

Selamlar,
Bu ayakkabı aynı sorunu ilk başlarda bende de yaptı. Sonradan daha sıkı bağladım ve geçti.Fotodan gördüğüm kadarıyla üstteki delikten ip geçirmemişsiniz. O ikisinden hangisi ayağınızı rahat ettiriyorsa ipi geçirin.

2 Beğeni

Aynı modelden bende de var. Bu modelin arka bölümü diğer ayakkabı modellerine nazaran birazcık daha yüksek gibi, bu nedenle normalde sürtünmemesi gereken bir noktaya değip tahriş yapıyor. İçine ince bir tabanlık ekleyerek giymeyi deneyebilirsiniz. Ben tabanı kalın çorapla giydiğim zaman sorun yaşamıyorum. İnce yapılı çorap giydiğimde ben de aynı sorunu yaşıyorum. Ayrıca yukarıdaki yorumlarda belirtildiği şekilde bağcığı en üstteki deliklerden de geçirerek bağlıyorum.

1 Beğeni

Herkese cevaplar ve tavsiyeler için teşekkür ederim. Ayağımdaki yara iyileşir iyileşmez mutlaka bağcık dbağlama ve tabanlık tavsiyelerini deneyeceğim. Üstteki iki bağcığı genelde rahat etmiyorum diye açık bırakıyorum. Bu ayakkabının farklılığı hakikaten bir antrenman ayakkabısından çok “yarış” ihtiyaçlarına cevap vermesi. Arka tarafları oldukça sert, diğer ayakkabılarda yaşamadığım sorunu bu yüzden bunda yaşadım.

Bendede rebook ın bir modeli aynısını yapıyordu ayak taban arkasında su toplamasına sebeb oluyordu tabanlık flan taktım olmadı ayağa uyumsuzluk demek lazım değiştirmek en iyisi.