Salomon'un çakması oluyor mu?

Bazı internet sitelerinde neredeyse yarı fiyatına Speed Cross var. Bunlardan alıp deneyimleyen var mı acaba?

Maalesef Speedcross çakması bol olan bir model.
Koşu dünyasında belli bir ünü olduğu için, piyasada Çin malı çok fazla çakması belirdi.
o yüzden bu modeli almayı düşünüyorsunuz, internetten almayın.
Hatta Salomon’un diğer modellerine yönelmeniz daha sağlıklı olabilir

1 Beğeni

Almak istiyorsanızda spx’ten yada outrunner’dan gönül rahatlığı ile alabilirsiniz :wink:

1 Beğeni

Ben uzun süre antrenmanlarda çakma çin malı salomon kullandım. Hatta İznik Dağ Maratonunu çakma speedcross’larla koştum. Biraz büyük alıp iç tabanlığı decathlondan aldığım kaliteli bir tabanlık ile değiştirdim. Hiç bir sıkıntıda yaşamadım. Bu şekilde bir çakma speedcross bir de slab sense bitirdim :slight_smile: Amerikadan bir tane orjinal salomon xt6 aldım yarışlarda genelde onu kullanıyorum. Maalesef memleketimizde bu ayakkabılar çok pahalı :frowning: Çakmalar idmanlar için bence alternatif olabilir

Çin’deki üretilen botların insanların ayaklarını ne hale getirdiğini fotoğrafları ile gazetelerde görmüşsünüzdür. Ayağınıza yazık, 300 TL mi 25000TL’lik ameliyat ve tedavi masrafı mı ? Yapmayın derim… Speed Cross almayın ama çakma Salomon alıp başınıza dert de açmayın.

Bence o ayakkabı işi medyaya yansıtıldığı gibi değil. Ayakkabıya gelene kadar Türkiye’den ihraç edilen tarım ürünleri dünya kadar ülkeden zararlı tarım ilaçları içerdiği için iade ediliyor. Eminim o ürünler de iç piyasaya sürülüp afiyetle bize yediriliyor :frowning: Memleketimizde benzer risk bence her sektörde var. Güzel olan koşuya ilgi arttıkça alternatifler de artıyor. Şimdiler de çok uygun fiyata arazi koşu ayakkabısı bulabiliyoruz. En son 145TL’ye Nike Flex Trail aldım bir outletden. Şimdi onu giyiyorum idmanlarda

1 Beğeni

kadıköyde yazıcıoğlu pasajının yanındaki sokakta her markanın kaliteli çakmaları var fiyatlarıda ucuz değil salomon speed cross modeline 180 tl yazmışlar fiyatını bilmesek gerçek diye almak işten bile değil.Satıcı birebir aynı telaffuzu ile satıyor sorun yaşarsanız getirin demeyide ihmal etmiyo.

www.salomonayakkabi.net” sitesini bilen, siteden ayakkabı alan var mı? ürünler orjinal mi acaba?

Örnek spx de speedcross 4 500 lu rakamlarda iken aynısı salomon ayakkabı net fiyat neredeyse yâri yarıya ya numarası yoktur yada orijinalliği şüphe götürür olabilir.

s-lab sense için bakmıştım siteye. s-lab sense’in eski versiyonu (kızmızılı beyazlı olan) şuan hiçbiyerde yok ama bu sitede nasıl var anlamadım. ayrıca dediğiniz gibi speedcrosslarda da fiyatlar bi değişik.

slab da numara gözüküyor ama orjinalliğinden emin olamadığım için sipariş veremiyorum.

Gönderdikleri kutulardan salatalık çıkan site umarım bu değildir. :slight_smile: (Gaztelerde çıkmıştı :smile: ) İletişim bilgilerine tıklarsanız size fikir verir site .

bir sitede ayıt edici birkaç özellik okumuştum , paylaşmak isterim ;

Ayakkabı yan kısmında yazan salomon yazı harf karakterleri SALOMON şeklinde ise orginal değil ( eski seri değilse )
ayakkabı kulak kısmında bulunan logo yeni tip logo S harfi şeklinde , elips şeklinde olan logo değil , (eski logo elips benzeri )
kulak kısmında yazan salomon yazı yönleri birbirine ters olmalı , sağ ayakkabıda yukarıdan aşağı , diğer eş için aşağıdan yukarı olmalı diye bir tespit yapılmış