Salomon Kapadokya Ultra Trail 2016

Kapadokya Ultra - 2016 yayınlandı.

Görünen odur ki; forumda dile getirilen feedbackler dikkat alınmış.
Bu oldukça sevindirici.
95k’daki iniş mahrum kalacak olsakda parkurun bu haliyle 2015’de yaşanan rota karışıklıklarının önüne geçeceğine inanıyorum

1 Beğeni

Geri bildirimlerin dikkate alınması sevindirici gerçekten. Uluslararası boyutu da gittikçe güçleniyor ki bu daha da güzel gelişme.

Geri bildirimlerin dikkate alınması benimde çok hoşuma gitti. 2016 için hemen kaydımı yaptım.

Merhabalar, yılın en güzel koşularından birine yaklaşık 2 ay kaldı. Öncelikle konu başlığındaki koşunun adını güncellemek mümkün mü? @spinodal

Organizasyonun şimdiye kadar paylaştığı bilgilere göre 2015 ile 2016 arasındaki en önemli değişiklikleri ne olarak görüyorsunuz? Hazırlığımızı ne yönde etkiler?

Salomon’u kast ettin değil mi?

Değişiklik mi yapılmış ? Nolmus nolmus ?:slight_smile:

Geçen sene 110 koşanlar için ürgüp ün içinden geçen rota oldukça karışıktı bu sene oraya daha anlaşılır işaretleme yapılırsa memnun oluruz.

1 Beğeni

Yaris hakkinda mini yazi… (rapor denemez pek…)

3 Beğeni

Geçmiş olsun.Bu durumda bitirebilmek büyük başarı tebrikler

Teşekkür ederim @erhan

Standımızı ziyaret eden, sohbet eden, alışveriş yapan merhaba diyen tüm dostlara Raidlight olarak teşekkür ederiz… EMRE TOK

2 Beğeni

Bir önceki sene yarışçılar tarafından vurgulanan tüm aksaklıkların dikkate alındığı harika bir organizasyonu geride bıraktığımızı düşünüyorum. Başta Argeus olmak üzere emeği geçen herkese özellikle yüzlerinden gülümseme eksik olmayan ellerinden geldiğince bize destek olmayan çalışan gönüllü arkadaşlara kocaman teşekkürler. Tabi ki yarış sindirilince özellikle raporlarla birlikte bir çok şey yazılıp çizilecektir. Kendi adıma ülkemizde böyle büyük bir organizasyonu görmenin gurur verici olduğunu söyleyebilirim.

5 Beğeni

Bu yarışa 60.km parkuruna 2. defa katılıyorum. Parkuruyla ,atmosferiyle,organizasyonuyla gerçekten ülkemizin yüz akı. Seneye yine katılırım.
Organizasyon 2 konuda eksik kaldı
1- Teknik toplantıda parkurda ki değişiklere yeterince değinilmedi
2- Değişen sponsor ile birlikte yenilenen işaretler doğada görülmeyecek renklerde seçilmişti.Şeritler çok garip bir turuncu ve bayraklar beyazdı .Bölge zaten tabiatı gereği beyaz o bayrakları nasıl görmemiz bekleniyor anlamak biraz zor oldu.
Diğer her şey her zaman ki gibi tam vadedildiği gibiydi.

2 Beğeni

İşaretleme konusunda katılıyorum. Parkurda @Ahmettamay ile aynı sohpeti yaptık. Ağaç yaprakları arasında fark edilebilirliği azdı.

1 Beğeni

Geçen seneki problemlerin düzeltildiği güzel bir organizasyondu.Ben 60k yarışırken yine mideyi patlatıp 38k. de yarışı bıraktım.Eğer mideyi patlatmasaydım 7:30 gibi bir sürede bitirecektim.Sağlık olsun.Artık kusa kusa koşmayı öğrenmenin vakti.Çünkü bu mide bulantısı ve kusmaya 2 seneden beri çözüm bulamadım.Dediğim gibi kusa kusa koşmayı öğrenmem lazım. Koşabildiğim her andan büyük bir keyif aldım.Yalnız bu sene ağaçlarda elma yoktu.Koşarken elma yemek güzel sarıyordu :slight_smile: .Bir de geçen sene yağmur yağarken o kaygan zeminde nasıl koştuğumuzu düşündüm durdum ama bir cevap alamadım.

110k koşanlar yarışın son bölümünün geçen seneye göre çok zor ve tozlu bir zeminde koşulduğunu söylediler.Karlık istasyonuna Derya Duman’ı karşılamaya gittiğimizde ayakkabısından çıkan kumlarla ufak çaplı bir inşaat yapardık herhalde.Bu istasyonda Alper Dalkılıç ve Aykut Çelikbaş yarışmacılara çok güzel yardımcı oldular. Atil Ulaş yemesem de kabak çekirdekleri için teşekkür ederim.Bu istasyondaki köylülerin misafirperverliği de üst düzeydeydi.Yarışın gerçek kahramanları gönüllü arkadaşlar her zamanki gibi güleryüzlü ve yardım severdiler.

Buradan bazı yarışmacı arkadaşlara bir sitemim olacak.2 seneden beri elimden geldiği kadar yarışlara gitmeye çalışıyorum.Her yarış startında hep aynı yüzler en öne geçmeye çalışıp anladığım kadarıyla start pozunda görünmeye çalışıyorlar.Hatta bu öne geçmek için ufak çaplı itişmeler oluyor.Artık biraz geride durun da farklı yüzler gözüksün arkadaşlar.İtici olmaya başlıyorsunuz artık.

8 Beğeni

Keşke daha fazla sohbet edebilseydik Emre bey başınız baya kalabalıktı ama :slight_smile: tekrar görüşmek dileğiyle

1 Beğeni

Yarışa katılan arkadaşlar organizasyonu oylamak isteseler 5 üzerinden kaç puan verirdi ?

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

0 oylayan

Çok çok özel bir parkur, 60K parkuru boyunca her anından keyif aldığım, her anında gülümsediğim özel bir deneyim oldu. Beklediğimden iyi bir şekilde bitirebildim, 50 km civarı bu kadar iyi hissediyor olmamın nasıl bir sorunun habercisi olduğunu düşünürken buldum kendimi. CP’ler o kadar iyiydi ki oralarda vakit geçirmeden edemedim. Tüm gönüllülere desteklerinden ve güleryüzlerinden ötürü teşekkür ederim. Beklentilerimin çok ötesindeydiler, tüm gözlemlerim olumlu yöndedir. Organizasyonda emeği geçen herkese bu müthiş haftasonu için teşekkür ederim.

Kit teslim alınması süreci sorunsuzdu, uçak saati yüzünden brief’e katılamadım, şehir merkezinden işaretlerle kit dağıtımının yapıldığı alana ulaşım kolaylaştırılmıştı. Sponsor firma normalde mağazalarda bulunmayan birçok ürünü yarış alanına getirmişti, bunu (ve elbette indirim yapıyor olmalarını) olumlu buluyorum.

Sabah 07:00’da büyük bir heyecanla start verildi. Kısa bir süre sonra araziye çıkarak müthiş manzaraların keyfine varmaya başladık. Parkur’da işaretleme çok iyiydi, işaretleme renkleri konusundaki eleştirilere katılıyorum. Bir yerde parkurun dışına çıkmışım, ancak bunun da işaretleme ile ilgisi olduğunu söyleyemem. Sohbet, muhabbet daha doğru bir sebep olacaktır. Parkur ile ilgili tek eleştirim merdiven inişlerinden uzun olanda merdivenin alt basamaklarının kırılmış olmasına olabilir. Burada çiviler açığa çıkmıştı ve önden uyaran biri yoksa bu bölümde görmeden aşağıya sarktığınız için bunlar risk oluşturabilirdi, kimseyi yaralamamış olmasını dilerim. İp inişi bölümü geliştirilmişti ve geçen yıla oranla çok daha rahattı.Parkurun ıslak olmaması da bu bölümden inişi kolaylaştırmıştı. Sonunda Ürgüp’ü görüp bir türlü ulaşamadığın son bölümü takip eden taş sokaktan inişle finiş göründü. Yine hem büyük bir sevinç hemde bitmiş olmasının verdiği hüzünle bu yıl da tamamlanmış oldu.

Sonuç olarak organizasyonun geçen yılın üzerine çıtayı yükseltmiş olduğunu düşünüyorum. Kayıtlar açıldığında seneye tekrar orda olmak için ilk kaydolanlardan (yine) biri olacağım sanırım.

5 Beğeni

Hem 35K kosup hem istasyonlarda görev aldığım için yarışı iki taraftan da gördüm. Hiçbir yarışta (hele ki üç parkurun aynı anda koşulduğu böyle kalabalık ve 50 civarı ülkeden katılımcının olduğu bir yarışta) her şey kusursuz olmaz ama bana göre birçok şey kusursuza yakındı. Dünyanın en tanınmış ve büyük yarışlarında ne varsa burada da vardı, ek olarak olmayan şeyler de vardı (havaalanı transferleri, başlangıç ve finisher yemeklerinin kalitesi, istasyonlardaki çeşit, hem madalya hem bitiren yelegi vs.vs. ). Ek olarak onlarda ücretli olan şeyler ücretsizdi (Eğim grafiği dövmeleri, parkur fotoğrafları, Suunto koşu kemeri vs.vs.). Kısacası Türkiye’de artık dünyanın en kaliteli yarışlarından biri var. Zaten turizmin bu kadar durduğu bir ortamda bu kadar yabancı koşucunun gelmesinden de anlaşılıyor.

Şu anda fazla uzatmak istemiyorum çünkü hem yarış direktörü hem de Salomon ile Suunto’nun bu yarışa tüm desteğini vermesinde en önemli rolü oynayan Amer Sports İş Geliştirme Müdürü ile çok detaylı bir söyleşi hazırlıyorum. Yakında Koşu Gazetesi’nde okuyabilirsiniz.

Koşan herkese tekrar tebrikler.

8 Beğeni

Yarış hakkında söylenecek söz yok,
Sadece BUFF dağıtımında eksiklik oldu galiba.:grinning: