Sakatlanmak için ne yapmalı?

Nur topu gibi itband var iken helede yarışa son 2 hafta kala 200 metre koşamaz iken git cappadociaultra da 61 koş, sonra iki ay yat

8 Beğeni

Nefis reçete . Garantili olduğu da kesin :+1: :smile:

3 Beğeni

Bunları ben söyleyemem:) etik olmaz:))

5 Beğeni

Mart ortası Antalya maratonu, Nisan başı İznik Ultra 140K, Mayıs başı Tahtalı Run to Sky koşup, döner dönmez interval idmanı yaparsanız sakatlık garanti. Kesinlikle şaşmaz :laughing:

6 Beğeni

8 saat araba kullanmış olsan da o günkü antrenmanı kaçırmamak için koş.

4 Beğeni

Bu akşam güneş batmadan Yanıkağıl Karağaaç mahalleleri üstünden koşup bir 20 KM civarı yapayım diye niyetlenmek. Ancak eve gelince bilgisayar başında zaman öldürmekten hava kararana kadar dışarı çıkmamak. Hava karardığında da koşunun 6. kilometresinde kafanı gökyüzüne dikip yıldızlara bakmak, yüksek gerilim hatlarına bakmak. Karanlıkta olan bu koşuya kafa lambası da almamış olmak. Böylelikle mis gibi koşuda sol ayağını asfaltın tam kenarına basıp kaymak ve toprağa ayağın yan basması sonucu ayağında birkaç kemiği çatlatmak…

8 Beğeni

Bakınca bile canım acıdı :)))
Geçmiş olsun, umarım hızlıca iyileşirsiniz.

1 Beğeni

Bir yıldan biraz uzun bir süre önce olmuştu. Şimdi tekrar koşuyorum. Değnekli bir dönemim de oldu ama fotoğraflarını çekmemişim ya da cihazda bulamadım. :slight_smile:

2 Beğeni

Başka bir sakatlanma sebebi de ekleyeyim.

Cumartesi sokağa çıkma yasağında kan vermişsinizdir. Pazartesi içiniz kıpır kıpırdır. Kan verdiğinizi düşünerek çok zorlamamanız gerektiğini düşünüp hafif koşu ya da tempolu yürüyüşün iyi olacağını, çok da zorlamamak gerektiğini düşünürsünüz. Ancak saatinizin size sağlam bir antrenman önermesi ile niyeti bozarsınız. Gözünüz görmez olur, başınıza gelecekleri bile bile başlarsınız koşmaya. Sonuç; ısınmada bile çok yüksek nabız değerlerine ulaşırsınız. Intervallerde ise nabız iyice uçmakta ama performans düşmektedir… :smiley: Ya yaptığınızın koşu olmadığına karar verip bırakırsınız, ya da bir sakatlık çıkana kadar koşmaya çalışırsınız.

2 Beğeni

Ha iyiymiş… “Bu akşam…” diye başlayınca geçmişi bilmediğim için taze sandım. :+1:

1 Beğeni

Garantili recete var yani… :laughing:

1 Beğeni