Saatlerde GPS sorunu !

Sene 1985 de kanada da Magellan’ın ilk GPS locater’ını kullandığımda (Şu an kullanılan yazar kasalı POS cihazlarına benziyordu) tanrım bu ne müthiş bir alet diye düşünürdüm. Size data olarak koordinat verirdi, harita üzerinde bulunduğunuz yer vs. hak getire. Özellikle bulutlu havalarda bazen saatlerce onu beklerdik en yakın uydu ile iletişim kurabilsin diye. Yağmur yağmasın diye dua ederdik ki ne yazık ki bol miktarda yağmur yağardı. Zaten bir müddet sonra da sıkılır kendimizi kaderimize terk ederdik. Çünkü Magellan ile yer bulma bazen tam bir işkence idi. Ormana girdin olmadı, yağmur yağdı olmadı, hava bulutlu olmadı vs. vs. vs.

Neden yazdım bunları? Şu nedenle ! İlk GPS li saatimi sipariş ettim. Fenix 3. Aktivitiye başlamadan önce uyduya kilitlenmesi zaman alıyormu? Herhalde saatlerce beklemek zorunda kalmıyorsunuzdur !

Arkadaşların deneyimi nasıl acaba?

1 Beğeni

Ilk seferinde dakikalar (en fazla 3), ondan sonra saniyeler icinde uyduya kitlenir. Fenix 3 iyi bir tercih.

Bende 4 aydır Fenix 3 kullanıyorum, denildiği gibi; GPS ilk bulmaya çalışırken bile fazla beklediğimi hatırlamıyorum. Sonrasında zaten bulut, yağmur vs. dinlemeden hemen buluyor. Bence de Fenix 3 güzel bir tercih olmuş, hayırlı olsun.