Saat Çerçeve Koruyucu

Merhabalar.

Bazı saat modelleri için çerçeve koruyucular (bezel ring) satılıyor. Hem saate estetik bir hava katıyor, hem de kılıf takma derdi olmadan saatin çerçevesini darbelere ve çizilmelere karşı koruyor. Daha önce böyle bir şey kullanmış olan var mı ?

Bir süredir araştırıyorum; kullananlar memnun mu, cihazın orjinal kaplamasına zarar veriyor mu, düşme oluyor mu, su geçiriyor mu diye. Ağırlıklı olarak kullananlar memnun. Bazıları koşu yaparken, bazıları da yüzmede kullanıldığı için düşmüş.

Ben daha çok metalik çerçeve seviyorum. Fenix 6x sadece siyah kaplamalı olarak satılıyor. Böyle bir şey almayı düşünüyorum ancak forumda kullanan var mı diye sormak istedim.

İnceleme Videosu;

Amazon’da 20 USD + 10 USD gibi pahalı sayılabilecek paralara satılıyor ancak Ali Express gibi yerlerden uygun fiyata temin edebiliriz;
https://www.aliexpress.com/item/1005001380178528.html?spm=a2g0o.cart.0.0.187f3c005SkKAG&mp=1

Çerçeve GPS sinyalini etkilemiyor, çizilmeye karşı dayanıklı hatta kendi çerçevesinden daha sağlam olduğunu söylüyorlar.

Ben de arada karşılaşınca hevesleniyorum şu çerçevelere ama biraz düşününce çok da sağlam şeyler gibi görünmüyor. Hani bir tutkalın bu kadar zor gören bir yerde ve cihazda metali metale yapışık tutması zor geliyor. Hani çeşitli epoksiler var, sürer bundan yapıştırırsın ama ömür boyu sökülmez bir daha. Daha azı da onca tere onca darbeye nasıl dayanır bilmiyorum.

3 Beğeni

Benim saatin çerçevesi metalik ben daha çok koyu renk sevdiğimden silikon kılıf takıyorum 1 yıldır ve genel olarak memnunum

1 Beğeni

Merhaba, hem metalik çerçeve hem de silikon koruyucu kullanmış biri olarak deneyimimi paylaşmak isterim. Metal çerçeve kısa bir süre sonra düştü, havuza suya giren biri olarak yapışkanı attı. Metal çerçeve biraz kaba gösteriyordu açıkçası. Silikon koruyucuyu aldığım günden beri kullanıyorum çok memnunum, ağırlık ve görüntü olarak çok etkilemedi (saatin orijinal görüntüsünü tam göremiyorsunuz olumsuz). Koruma anlamında on numara oldu silikon. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

Direkt kullanmış bir kişinin tecrübesini okumak benim için iyi oldu, teşekkür ederim yorumunuz için.

Ben de silikon kılıf kullanıyorum, kullanım olarak rahatsız etmiyor. Ancak saatin estetik görünümü bozuluyor sanki. Ben saatimi yüzme için kullanmadığımdan (duş veya abdest alırken bile çıkartıyorum) sökülme durumu ile karşılaşmam muhtemelen ancak kullananlar genellikle saat çerçevesinin daha da derinlik kazandığını ve çok büyük durduğunu söylüyor, tıpkı sizin kaba durduğunu söylediğiniz gibi. Hep alacak oluyorum bir süre sonra vazgeçiyorum.

Peki metal çerçeve saatin üzerinden düştükten sonra kaplamasına zarar verdi mi ? Herhangi bir soyuk oluştu mu saat çerçevesi üzerinde ?

Herhangi bir zararı olmadı, çizilme vb. sıkıntı oluşturmadı, 2 ürünü de çinden almıştım, çok pahalı değiller. Metal çerçeve gerçekten çok büyük gösteriyor saati, düşmeseydi de belli bir süre sonra çıkarırdım diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, çok yardımcı oldu yorumunuz. En çok merak ettiğim konular kendiliğinden düşüp düşmediği ve kaba gösterip göstermediğiydi.

Ben daha çok metalik renkte çerçeve seviyorum. Ancak standart 6x modelinde de metalik çerçeveli model yok maalesef. Bir tek titanyum kordonlu solar modeli var, o da çok pahalı.