Rüyalarınızdaki Yarışlar ?

2016, 2017, 2018 veya sonrasında yani kısa ve orta vadede, “şunu kesinlikle yapmalıyım” veya “ah keşke şunu yapabilsem” dediğiniz yarışlar hangileri ?

Benim 2016, olmassa 2017 yılı için hedefim Tor Des Geants
.

.

1 Beğeni

Bu yarış 13 Eylül günü Start aldı.
Serkan ve Sertan GİRGİN kardeşler ve Devrim CELAL de bu yarıştalar.
Ve halen koşularına devam ediyorlar.

Canlı sonuçları SERTAN ve SERKAN ve DEVRIM linkleri üzerinden takip edebilirsiniz.

Hali hazırda 15k civarı yükselti kazanımını geride bıraktılar

3 Beğeni

İlk 3 geldi;
Bohard Patrick 80 saat 20 dk
GIANLUCA GALEATI Wed 80 saat 44 dk
CHRISTOPHE LE SAUX Wed 81 saat 19 dk

160k civarındaki UTMB tamamlama zamanları ilk gelen koşucular için 22 saat civarlarında oluyor.
UTMB’den sadece 2 kat uzun bu yarışın neredeyse 4 kat daha uzun bitirme süresine sahip olması yarışın zorluğu hakkında insana değişik fikirler veriyor :slight_smile:

Sertan ve Serkan bu sene düzenli olarak uyuyorlar ve daha hızlı gidiyorlar.Sanırım ilk 100 de bitirecekler.Devrim yarışın başında bir sorun yaşadı herhalde.

Beni de götürür müsün!? :kissing:

Yaris maalesef birkac saat once kotu hava sartlari yuzunden organizasyon tarafindan iptal edildi. Parkurdakiler gruplar halinde toplanarak Courmayeur’a otobuslerle donduruluyor. Parkurda olanlar icin ne buyuk hayalkirikligi oldugunu tahmin edebilirsiniz ama once guvenlik ve saglik. Umarim herkes sag salim toplanir.

Hemde ne hayal kırıklığı olmuştur.
Aslında bence seçenek sunulmalıydı.
“Hava şartları kötüleşiyor, Organizasyon olarak güveliğinizi sağlayamayabiliriz. Bu durumda gerçekten devam etmek istiyor musunuz?” diye sorulmalıydı bence.
Biz 130k İznik için 100 kişi toplayamazken adamlar böylesi bir yarışa bu sene 815 kişi topladılar.
Bu iptal seneye yarış için biraz reklamda olur gibime geliyor.

Neden olmasın :wink: İtalya dağlarında artık beraber sekeriz artık :smiley:

Merhabalar! Tor des Geants farklı bir koşu gerçekten. Umarız sonraki senelerde ülkemizden katılım artar. Yalnız adı “Endurance Trail” olarak geçiyor, o şekilde değerlendirmek daha doğru olacaktır. Parkur zorlu ama bir o kadar da güzel. Zamanlaması ve uzun süreye yayılmasından dolayı koşu boyunca doğal olarak farklı koşullar ile karşılaşılılıyor (hem aynı noktadan farklı zamanlarda geçen sporcular için hem de siz farklı noktalardan geçerken). Bu sene hava koşulları geçen seneye göre daha kötüydü. Durdurulması elbette biraz hayal kırıklığı yaratıyor ama hemen hemen tüm katılımcıların anlayışla karşıladığına eminim. Yarış öncesinde zaten böyle bir olasılık olduğunu biliyorsunuz. Benzeri durumlar daha önceki senelerde de yaşandı. Organizasyonun kararı sporculara bırakmasının doğru olacağını sanmıyoruz. Aykut’un belirttiği gibi öncelik güvenlikte olmalı. Eğer çok ısrarcıysanız zaten diskalifiye olarak devam edebiliyorsunuz. Parkuru belirli bölümlerde durdurmak bir seçenek olabilir, ama o durumda da farklı sesler yükselecektir (eşitlik vb. konularda). Malesef kolay bir çözümü görünmüyor. TdG ile ilgili geçen senenin raporunu girgince.blogspot.com’de bulabilirsiniz, sorularınız varsa ayrı bir başlık altında yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

5 Beğeni

Bu durdurulma yada parkur kısaltılma olayı konusunda tecrübeli isimler Caner, Emre, Sertan, Serkan sanırım…

Yıl 2010 CCC çığ ve aşırı yağış sonucu patika yokoldu, ben 72 Sertan ve Serkan 81de kaldılar…
Ertesi Yıl 2011 TDS parkuru yolun yarısında 10km uzatıldı. Süre ye ise sondan 3 kapı önce 1 saat eklendiği söylendi, 35dk kala finişe girdik… Caner Emre
Yıl 2012 UTMB koşacakken yarıştan önceki sabaha karşı parkur tarihinde ilk defa 106km koşuldu, 6100m koşuldu… Yarış 19’da başladı, 19:05te sağanak başladı, sabah 05:00’te durdu… Caner Emre
Yıl 2012 DASK Uzun parkur ilk defa ultra oldu, toplam start alan 16 takımdan 5i finişe gelebildi. Emre Caner takım olarak 4. oldu.
Yıl 2014 Caner Laverodaya gitti, parkur kısaltıldı ya da durduruldu.
Yıl 2014 Caner Paris Eco Trail’e gitti, tarihinde ilk defa Eyfel’in 1. katına çıkış iptal edildi. ( Hala çıkılmıyor sanırım)

Dolayısı ile benim kayıt olduğum ya da Caner’in de olduğu yarışlara kayıt olmayı tekrar düşünün derim :slight_smile:

3 Beğeni