Runtalya Yarış Güzergahı

Merhabalar,

Runtalya’da 21K koşacağım. Yarışın resmi sitesinde harita çok detaylı değil. Koşu güzergahının yükseklik, su istasyonları vs. gibi detaylı içeriğini bulabilir miyim? Ona göre bir planlama yapacağım.

teşekkürler.

herkese iyi antremanlar.

YM parkuru 10.5 gidis, 10.5 gelis. Toplam 120m civari tirmanis var. Maraton parkurunda 26-27km noktasinda dise dokunur bir yokus var ama YM parkurunda o tur bir yokus yok. Duze yakin, cok hafif egimde tirmanislar. Halic YM ile birlikte Turkiye’deki en hizli YM parkurlarindan birisi. Istasyonlar icin resmi olarak 2.5km’de bir diyorlar ama ben 1.5km arayla da gordum. 2.5km’den daha uzun degil, bazen daha da kisa olabilir diyelim. Istasyonlarda su, sunger ve powerade olur (ama Coca Cola Istanbul maratonundan sponsorlugunu cektigi gibi Antalya’dan da cektiyse bu sene olmayabilir). Bir de bir iki istasyonda muz hatirliyorum ama bu sene olur mu bilmem. Baska meyve hatirlayan varsa eklesin.

3 Beğeni

Strava’da şöyle bir segment yarattım… https://www.strava.com/segments/8807387

5 Beğeni

çok teşekkürler. Haliç Yarı Maratonu gibiyse rahat olacağını düşünüyorum. İlk yarı maratonum olacak 2 saatin altında planlıyorum.