Runatolia 10K Takım Koşusu İsyanım

Merhaba. Takımca yaşadığımız berbat durumu belirtmek istiyorum.

8 Kişilik takım olarak Runatolia 10K yarışına katıldık. Yarış başlangıç saati 9:45 idi. Takım yarışı başladığında saat 10 u geçmişti. Problem saat 10’u geçmesi değil. Bireysel koşan 10K’cıları önden çıkardılar. Bunun içinde yürüyüş yapan, fotoğraf çeken, arkadaşıyla muhabbet ederek yürüyen bir çok insan dahil. Koşanlara veya yürü koş yapanlara lafım yok. Benim sorunum Takım koşusunu önce başlatmaları gerekirken en son başlattılar. Kadansım resmen dağıldı. Hesaplamalarıma göre dakika da yaklaşık 14 kişi geçmişim yarış boyunca. Hele Kaleiçi denilen yere girdiğimizde tam bir kabusa döndü. Daracık alan, ani keskin dönüşler ve zorla insanları geçerken yaptığım zig zaglar dizlerimi haşat etti. Hala acısı devam ediyor.

Takım olarak 1. olduğumuzu öğrenince acılarımın hepsini unuttum. S.S Bosch Tüketim Kooperatifi olarak yarış sonu Bursa’ya 3 tane Kupa götürmeyi de unutmadık.

Aşağıya antrenman kadansımı ve yarış kadansımı bırakıyorum. Umarım daha iyi anlaşılır.

Yarış Öncesi 10K Jog Kadansım;

Yarış Kadansı;

Resmen şekilli koşmuşum :smiley:

2 Beğeni

Merhaba ,
Bence bu özetlediğiniz durumu maraton yönetimine bir mail ya da sosyal medya üzerinden geribildirim olarak verin. Çünkü geribildirimler gitmediği sürece gelişmede olmuyor. Yarışı takım olarak kazandığınız için tebrik ederim.

teşekkürler. Geri bildirim yaptım lakin daha önce ki konuşmalarıma dayanarak söylemeliyim ki Runatolia yönetimi olaya iyileştirmeden çok para gözüyle bakıyor.

1 Beğeni

Eskiye oranla sporcular koşu etkinliklerinin artmasıyla ve sizin belirttiğiniz ametörlük ve hatalar dolayısıyla müsabakalara rağbet etmiyor. (Ben en azından böyle düşünüyorum ) Zaten fahiş fiyatlara geldi etkinlik ücretleri.

evet maalesef. Runatolia’nın kayıt fiyatını ödüllerle kıyaslayınca çok komik rakamlar ortaya çıkıyor.

Ben arkadaşlarıma takılıyorum. O kadar masrafa kendime altın madalya takarım diye :slight_smile:

1 Beğeni

Geçen sene sinirlenmiştim kendi kendime " seneye kayıtsız koşucam" demiştim lakin sponsor olunca katılmak zorunda kaldım

Yurt dışı koşularını tatillerle birleştirmek en güzeli. Güzel anılar biriktirilir.Ancak her sene aynı maratonları tekrarlamak ve maliyet ayırmak bir yerden sonra sıkıcı oluyor. Ben sahil ve ormanlarda koşmayı daha çok seviyorum. Derece gören bir atlet olmadığım için sağlık ve zindelik için spor yapanlardanım.

4 Beğeni

ne yazık ki geribildirim almayı “kötülemek” olarak gören bir kültüre sahip olduğumuzdan pek faydalı olmuyor, en azından benimki olmamıştı…kanıt sunmam, örnek göstermem bile “önümüzdeki sene daha iyisi için çalışacağız” minvalinde bir cevapla konuyu kapamalarına engel olmamıştı…

1 Beğeni