Relive : Koşu rotasının görselleştirilmesi, Movescount'a bir alternatif

Relive basitçe koşunun 3 boyutlu bir harita üzerinde akışını görselleştirme işini yapan 3. parti bir yazılım. Yakın zamana kadar sadece bisiklet ile sınırlıyken artık koşularımızı da görselleştirebilme imkanına sahibiz. Relive’ı (Suunto Movescount’un hazırladığı harita videolarından) farklı kılan şey ise google haritalarını ve yükseklik profilini birlikte kullanarak daha detaylı haritalar oluşturabilmesi. Görselleştirme üzerinde en yüksek hıza çıktığımız nokta, kalp atışımızın en yüksek olduğu nokta gibi veriler görüntülenebiliyor, yol boyu çekilen fotoğraflar da bu videonun içeriğinde yer alıyor.

Yazılım, Garmin Connect ve Strava ile eşleşerek otomatik videolar oluşturabiliyor. Ayrıca mobil uygulaması da mevcut.

https://www.relive.cc

8 Beğeni

ne zaman kaydoldum bilmiyorum ama son 3 antrenmanın mail ile videosunun gelmesi ve movescount’a göre daha güzel bir video hazırlaması açısından başarılı buldum.

Bunlar kadar özelliği yok belki ama benim de bildiğim bir doarama.com var. GPX rotasını yüklüyorsun, harita üzerinde yolculuğa çıkarıyor seni. (Örneğin; http://doarama.com/view/1271753) Koşu, bisiklet vs. farketmiyor aktivite, GPX ya da TCX olarak yüklemek yetiyor; uçuş rotası atanlar bile vardı. Otomatik eşitleme özelliği yok ne yazık ki.

Bu tarz bir uygulama kullanmamıştım, burada görerek relive yükledim ve çok beğendim. Koşu, bisiklet sonrası mesafenin böyle bir uygulama ile gösterilmesi hem gaza getirdi hem de birazcık şımarttı;)

Tavsiyem işe yaramış ise ne mutlu bana :slight_smile: Güle güle keyifle kullanın.

1 Beğeni

Özellikle yükseltinin değiştiği koşularun videolarını izlemek daha zevkli oluyor.

@erol sayesinde haberim oldu (teşekkürler :clap:). Çok hoş ve aynı zamanda başarılı bir uygulama. Ama her aktiviteyi değil de benim seçeceğim aktiviteleri yapsa hem boşa kaynak harcanmaz hem de daha etkileşimli olurdu diye düşünmeden edemedim.

2 Beğeni