Pomem Sinavı Icin Ayakkabı Seçimi

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım :slight_smile:
Adım Ali 25 yaşında 1.80 boyunda 87 kiloyum Aydın da yaşıyorum. Koşmaya yeni başladım. Sabahları koşuyorum akşamüzerileri polislik mülakatları için parkur eğitimlerine katılıyorum. Ocak ayı sonunda polislik fiziki yeterlilik parkuruna çıkacağım. Geçen yıl 5-6 gün hazırlanarak yalınayak yapmıştım. 46 saniye yaparak yedek sıralamada kaldım. Bu yıl daha fazla hazırlanıp ayakkabı ile parkur yapmak istiyorum. Şimdiden ayakkabıya alışmak için hemen almak istiyorum. Koşarken ve parkurda kullanabileceğim bir ayakkabı önerisi verebilir misiniz ? Sınava gireceğim ve eğitimlere katıldığım kapalı spor salanu parkurunun zemini tahta. Koşarken hafif içe bastığımı farkettim. 1.80 boyunda 87 kiloyum hızlı kilo veriyorum. Muhtemelen 10 gün sonra 85 altına düşmüş olurum. Parkurda kaymayacak ve koşuda rahatlıkla giyebileceğim ayakkabı önerileriniz var mıdır :slight_smile:

@buluutali koşuforuma hoşgeldin.

100m, 400m, 1500m, 12dk vs koşu sorsan daha kolay olurdu. Soruyu değiştirme şansımız olmadığına göre;
1.Kapalı spor salonunda parkur şeklinde farklı görevler olacak. Okudugum zeminin parke beton tahta vs olması gibi şeyler, bu sınava gireceklerde kayma endişesi yaratıyor.Kolay gelsin.
Bulabildiğim parkur kaynağı:

2.Kesinlikle **pomem parkur ayakkabı, pomem ayakkabı, pomem ayakkabı donanımhaber ** gibi kelimeler ile google da arama yap.Okuyup

3.Tabiki birebir önceki yıllarda sınava girenler, kurslar daha fazla tecrübe paylaşır.

4.Taban kauçuk olsun diye birkaç yerde okudum. Basketbol ve voleybol salon oyunu ama sanki voleybol ayakkabıları daha uygun, basketboldaki bilek kısımları, air kısımları vs mantıklı gelmedi. Bu sıçrama, kayma açısından.Koşuya etkisini bilemem.Aslında denge kısmını da bilmiyorum, diğer sitelerdeki ayakkabı tavsiyesinden okuduğum.

5.Ayakkabıyı giy,dene, koş, zıpla.
Kendi parkurunu bir şekilde oluşturup test antreman yapman gerekecektir.
Sağlıcakla sporla kalınız :+1:

1 Beğeni

[Ayakkabı Seçimi]

1 Beğeni

Teşekkür ederim cevabınız için. Nike air zoom pegasus 37 modelini nike sitesinde özelleştirdiğimde taban seçeneklerinde geleneksel ve yapışkan kauçuk olarak 2 farklı seçenek var. Yapışkan kauçuk sanırım parkur için daha iyi. Onu alacağım :slight_smile:

1 Beğeni

İmkan varsa,yine de bir denemekte fayda var.Kolay gelsin.