Polar pacer pro kalori ölçümü

Herkese merhaba apple watchtan polar pacer proya geçiş yapmıştım yaktığım kalori miktarı dikkatimi çekti halbuki piyasadaki en doğru kalori ölçümünü yaptığını iddaa ediyor bu veriler ne kadar doğru ortalamaya göre bile yüksek kaldığını düşünüyorum apple watchta böyle değildi çünkü.
8k adım ile kalan vakitte oturarak bu kadar kalori yakabileceğimi düşünmüyorum
Not:fiziksel bilgilerin hepsi güncel.

1 Beğeni

Normal.

5000 adım 2400 cal, 118kg vs.

Bu attığın adımı değil, hiçbirşey yapmasan yatsan metobolizman 2000cal yakar ya,onun gibi birşey olduğunu düşün.

Test yöntemi:Sabah kalkınca saati senkronize et, kaç kalori gözüküyor.1 saat sonra yine 1000-2000 adımla senkronize et.Bence günlük harcanan kalori.

7 ocakta toplam 204 adım ile 1600 cal yakmışım, çıkarımda bulunuyor.saat 1 saat kolumda durmamış.

2 Beğeni

Bir etkinlik başlat.Bu günlük içinde görülür.Mesela koşu.Onu senlron sonrası görüp tıkladığında harcanan kalori o etkinliğe aittir.Dahadı (pacer pro’da var mı bilmiyorum) koşarkenki hr,tempo vs değerlerinden kalorinin ne kadarı yağdan, ne kadarı protein,karbonhidrattan sağlanmış;bu görülebiliyor.Benzeri suuntoda da var,işime yaramıyor çikolatayı saçma şekilde yedikçe.

Not: Bu polarlar hızlı doluyor,ilk sarjında 50-60dk sonra kontrol edebilirsin.

1 Beğeni

Dediğiniz gibi yaptım hocam bir sorun yok şu anlık teşekkür ederim ama saati değişmeyi halen düşünüyorum vantage 3 inanılmaz iyi gözüküyor ama stok bulamıyorum :sweat_smile:

1 Beğeni

Evet dediğiniz özellik mevcut.

1 Beğeni