Polar H7 Kullanımı

Merhaba arkadaşlar, almış olduğum Polar H7 nabız bandı elime ulaştı. Şu an antrenmana çıkma imkanım yok, ama yine de taktım. Ölçüm yapıyor. Yalnız merak ettiğim bazı noktalar var. Bu bandı vücudumuzun çevresinden dolandırarak bağlıyoruz. Yeteri kadar sıksak bile koşudan kaynaklanan devinimberde aşağı doğru kayacakmış gibime geliyor, acaba kullanımda bu durum nasıl oluyor. Keşke omuz üzerinden de destek koysalarmış. İkinci olarak içinde pil var mı diye pil yuvasını açtım ve kapattım. Bazı yerlerde sızdırmazlık halkası falan diye bir şeyler yazıyordu, ben böyle bir halkaya rastlamadım. Düşürdüm mü, yoksa cihazdan çıkmadı mı? Bu alıcı su geçirme gibi bir durumu oluyor mu? Bir de cihazı açıp kapatmak için herhangi bir düğme benzeri bir şey göremedim. Banttaki konumundan çıkarınca cihaz kapanmış mı oluyor? Cihazı kullanan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica edeceğim.

Bahsettiğin marka/model ürünü kullanmadım ama sorularına kısaca cevap vererek olursak ;

  • Yeteri kadar sıkınca kayma olmuyor. Fazla sıkınca iz yapabilir. Zamanla en uygun sıkılığı kendiniz bulacaksınız.
  • Yüzmede kullanılmıyor bildiğim kadarıyla.
  • Açma kapama yok. Takınca çalışmaya başlar.
1 Beğeni

Ben de o modeli kullanmadım ama kapakta sızdırmazlık halkası(conta gibi birşey) olmalı. Halka düştüyse su geçirme riski olabilir.

Peki bu halka kapağı açınca hemen düşebilen bir şey midir? Yani kapağa sabit değil mi? Tekrar açacağım, belki de ben fark etmedim.

Genelde kendi kendine düşecek kadar gevşek olmaz ama çekince gelir. Fark etmeden düşebilir diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Arkadaşlar, geçtiğimiz hafta Polarsaat.com sitesinden bir Polar h7 edinmiştim. Geçtiğimiz bir hafta boyunca cihazı test ettim ve Apple Watch cihazımın verileriyle karşılaştırma imkanı buldum. Sonuç olarak saatle bant arasında kayda değer bir ölçüm farkı bulamadım. Ölçümler genellikle birbirine yakın sonuçlar verdi. Ben de buna dayanarak bandı iade etmenin daha ekonomik olduğunu düşünerek sitenin müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim. Onlar da cihaz medikal bir cihaz olduğundan eğer cilde temas ettiyse iade alamayacaklarını söylediler. Fakat konuştuğum kişi bunu o an işi yokuşa sürmek için dedi gibime geldi. Tabi yine de haklı olabilir. Ben de foruma danışmak istedim. Bu ürünler medikal ürün olarak mı geçer ve yasal iade süreci içerisinde iade edilemez mi? Bu açıdan bakılırsa saatler de cilde temas ediyorlar. Müşteri temsilcisi saat olsaydı iade alabilirdik dedi.

Arkadaşlar, önceden bluetoothu açar açmaz Polar h7 cihazımı görüyordu. Geçen antrenmanda bağlanmakta zorlandım, bugün ise şimdi antrenmana çıkacağım, ama cihaz bir türlü bağlanmıyor. cihaz görünüyor, bağlan dediğimde bir süre sonra eşleşme çok uzun sürdü benzeri bir mesaj çıkıyor. Bu sorun neden kaynaklanabilir? Cihazı alalı daha üç hafta oldu, pili bitmiş olamaz herhalde. Yanımda denemek için yedek pil de yok ne yazık ki. Zaten pili bitse cihazın görünmemesi gerekir.

Pilden kaynaklanabilir diye pili değiştirdim ama sonuç değişmedi.
Sonra bir şey fark ettim. Cihazı banda takıp vücuduma kuşanınca cihaz görünmüyor, ama konnektörü elime alıp metal bölümlere iki parmağımla temas edince cihaz bluetooth olarak görünüyor, hatta bağlanıyor ve ölçüm yapıyor.

Sonra parmaklarımı çekiyorum ve cihazın bağlantısı kopuyor. Sorun bantta mı acaba?

Cihaz göğsünüzde iken temas etmiyor olabilir. Bir de bağlantı noktalarını hafif nemlendirmek işe yarayabilir. Nacizane bunları tavsiye ederim.

1 Beğeni

Erhan Bey, denedim hepsini, ama sonuç alamadım. cihazı yollayayım bir baksınlar artık. Sanırım başka yol kalmadı bunun dışında.

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,
üzerimdeki ölü toprağını atmaya çalışıyorum.
Yaklaşık bir yıldır hiç kullanmadığım bir Polar h7 kalp monütörüm var. Tabi içinden pilini çıkarıp öyle saklamıştım. Şimdi cihazı kullanmak istedim ama her nedense bir türlü bluetooth ile cihazı göremiyorum. Pilinin bitmiş olabileceğini düşünerek başka bir pille de denedim, sonuç değişmedi.

Bu cihazın çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım? Eğer bozulmuşsa garantisi olmayan bu cihazı nerede tamir ettirebilirim acaba?

Düzeltme: Arkadaşlar, ne olur ne olmaz deyip gittim ve yeni bir pil daha alıp denedim ve cihaz hemen bağlandı. Evdeki kullanmadığım pil belki çok uzun süre kullanılmadığı için bitmiş olabilir. Sonuç olarak sorunum çözülmüş oldu.

2 Beğeni