Polar flow ve movescount senkronizasyonu

Merhabalar… Bugüne kadar Polar m430 kullandım ve dolayısıyla tüm koşu verilerimi Polar Flow’dan takip ediyordum. Şimdi Suunto Spartan Sport Wrist hr aldım ve Movescount’ta bir hesap açtım.

Tabii henüz Movescount’ta herhangi bir antreman verisi yok. Bomboş.

Benim yapmak istediğim şey ise Polar Flow’da duran antreman verilerini (pace, nabız, ortalamaları, harita ve otomatik turlar gibi) Movescount’a taşımak istiyorum.

Senkronizasyon için bir kaç uygulama bulduysam da çalışmadı. Eğer bunu yapmak için bildiğiniz bir yol varsa sevinirim.

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Kendi aramalarımda; hiç bir aktivite kaydının Movescount’a dışarıdan aktarılamadığı doğrudan cihazla kaydetmek gerektiği bilgisiyle karşılaştım, bu doğru mudur?

Ben araştırırken Fitnessyncer diye bir uygulama gördüm. Orada giriş ve çıkış kaynağı belirtiyorsunuz. Bu şekilde bilgilerinizi taşıyabilirsiniz denmiş. Fakat bu noktada Polar Flow geçmiş bilgileri paylaşmayı reddettiği için başarılı olmuyor bu yöntem.

Elle gpx dosyası olarak Flow’dan çıkartıp movescount’a atayım dedim fakat bu formatla sadece rota atabiliyorsunuz movescount’a.

Bir uygulama daha görmüştüm sanki… ücretli bir uygulama fakat deneme sürümü ile tek tek antreman geçmişini bir uygulamadan başka birine atabilirsiniz denmiş. Ücretini ödeyince tek tek değil topluca atılabiliyormuş. Fakat bunu denemedim. Polar ve Movescount arasındaki uymsuzluğu giderir mi hiç bir fikrim yok.

Polar flow ve Movescount nedense birbirini tanımamazlıktan geliyor :slight_smile: .

1 Beğeni