Piotr Kurylo - Polonya

Bu sene Spartathlon’da çok sıradışı kişilerle tanıştım. Bunlardan bir tanesi aynı otelde kaldığımız Polonyalı Piotr Kurylo idi.

30’lu yaşlara gelene kadar hiç koşmamış. Sonra çevreden duyduklarından etkilenerek bir maraton koşmaya karar vermiş ama hiç kosamadıgından utandıgı için sadece evinin etrafında turlayarak maratona hazırlanıp bitirmiş.

Sonra… sonra başka maratonlar, sonra ultralar… 2007’de Spartathlon’da Scott Jurek’in arkasından 2.'lik. (Jurek’in Eat and Run kitabını okursanız Spartathlon ile ilgili bölümde de geçiyor). 2010’da arkasında içinde yattığı arabayı çekerek bir senede dünyanın çevresini koşmak…

Aynı 2007’de olduğu gibi bu yıl da Spartathlon için Polonya’dan Atina’ya koşarak geldi. Evet koşarak. Temmuz sonunda yola çıkıp günde 80km ortalama ile arkasında yine akşam uyuduğu arabayı çekerek yaklaşık 2 ayda ve yarıştan 4-5 gun once önce Atina’ya ulaştı, Birkac gun dinlendi, yarışı koşup 6. bitirdi.

Bu yıl Badwater’a katılması için para toplamak amaçlı bir video yapmış. Motivasyon arayanlara yardımcı olabilir :smile:

19 Beğeni

Günlük ortalama 80k ile ilgili bişeyler okumuştum: insanın fiziksel ve mental olarak, 21gün ardarda 80k koştuktan sonra bu duruma adapte olduğunu ve bundan sonra hiç zorlanmadığını söylüyordu.Benim de birkaçtane Çek arkadaşım oldu.Sosyalizm döneminde yetişipte daha sonra sistemin değişimini gören bu jenerasyon (şimdinin 40-60 yaş arası ) Şaşırtıcı derece yaratıcı ve sırdaşı bence.

Tapering’i (4-5 gün) biraz uzun tutmuş sanki :slight_smile: Ne diyeceğimi bilemedim Aykut. İnanılır gibi değil. Helal olsun.

1 Beğeni

Vay arkadaş bu nasıl bir şeydir, adam resmen lastiği ile özdeşleşmiş. Biz ayda bir lastik antrenmanı yapınca, canımız çıkıyor :smiley:

3 Beğeni

İnsan vucüdunun fiziksel ve zihinsel olarak sınırları olmayacağının güzel kanıtlarından biri daha

1 Beğeni

Ben Spartatlon organizasyon komitesinde olsam bu adama “kardeş seni almıyoruz yarışa, sen küçükken kazana düşmüşsün” derim.

6 Beğeni