Pes Cavus için koşu ayakkabısı tavsiyesi

Herkese merhaba bugün bir ortopedi merkezine gidip kendime bir tabanlık yaptırdım koşu için lakin ayakkabı konusunda bilgi yetersizliği yaşıyorum. Daha evvel kendi araştırmalarımla aldığım Saucony Jazz 17 hüsranla sonuçlanmıştı. Sağ ayak tabanım da ciddi ağrı yapıyordu . Bende satmıştım zira sorun tamamen ayakkabı da diye düşünüyordum. Lakin bugünkü ayak basış testlerinden sonra sağ ayağıma daha fazla yük bindirdiğim ortaya çıktı . Ne tarz bir model almalıyım konusu iyice karıştı. Üst akıllara ihtiyacım var ,

herkese şimdiden teşekkür ederim. Son olarak Nike Free Rn Flyknit hakkında neler düşünüyorsunuz ?

şimdi durum şu: senin yaptırdıgın tabanlık önceden almış oldugun ayakkabı için yapılmış olacak idi.
Yani sen eline tabanlık alıp buna da bi ayakkabı alayım dememelisin.
Saygılarımla

1 Beğeni

Sanıyorum tam tersini yaptım . Ama ortopedi merkezi her ayakkabı için kullanabilirsin demişti. Botlarımı örnek alarak yaptılar . Bu cidden sorun yaratır mı ?

Ben sporcularımı tabanlık yaptırmaya ayakkabıları ile yolluyorum. Gündelik hayatta giyecegi ayrı bir tabanlık daha yaptırıyorum. Ben bu koşu ayakkabın ile gidip tabanlıgın revize edilmesini istemeni öneririm. eşleşmeyebilir.
Nerde yaptırdın?

1 Beğeni

Zaten tabanlıklar bugün bota sığmadı, genleşmişler sanırım pazartesi bu amaçla gidecektim . Ayakkabıyı alıpta gidip dediğinizi yapmasını söyleyeceğim . Çok teşekkürler İzmir Can Ortopedi’de yaptırdım.

Emre merhaba, sorun ayakkabı değil tabanlıkta. Çözümü de onda araman lazım. Çukur taban için yastiklamasi yüksek olan neutral herhangi bir ayakkabı uygun. Bence tabanlık için biraz dene sonra yaptırdığın yere kontrole git. Başta ayağının alışma dönemi olabilir. Geçmiş olsun çok

2 Beğeni

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim . Acaba bir kaç marka/model örnek verme şansınız var mıdır ? yanılmıyorsam sizde pes cavus ayak taban tipine sahiptiniz ve ayrıca tendonlarınızdan sakatlanmıştınız benim gibi , sakıncası yoksa siz ne kullanıyorsunuz ?

Mizuno Enigma ve Mujin (patika)
Asics nimbus
Saucony Ride 7

Benim kullandıklarım. Ama uzun mesafe için mutlaka tabanlık la birlikte.

1 Beğeni

Asics Gel Nimbus 18’de karar kıldım tekrardan teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Asics gel nimbus, quantum 360

Anlamadığım bir şey var, zaten tabanlık var ise ayakkabı modelinin ne önemi var ki? Zaten onun içindeki tabanlığı çıkarmayacak mıyız?