Pedometre ile Mesafe Ölçümü Ne Kadar Sağlıklıdır

Merhaba, GearBest’te pedometre kullanarak mesafe ölçen bir saat buldum (No.1 F13). Bu ölçüm ne kadar sağlıklıdır? Bunun yerine Decathlon’dan normal kronometreli bir saat alıp telefondan mesafe ölçümüne devam etmek daha mı mantıklıdır? Bütçem 150 lira civarları olduğu için sportif bir saat arıyorum. GPS saatler uymuyor bana şimdilik. Şimdiden herkese teşekkürler…

Cep telefonunda bir uygulama kullanman çok daha doğru sonuç verecektir. Pedometre sistemi ile ölçüm tahminden öte geçmeyecektir, bu sebeple o saate para verme derim. Kol saati olarak Casio F-91W; ucuz, yıkanabilir ve pil ömrü saatin ömründen uzun!

1 Beğeni

Ben şahsen hiç kullanmadım, bu konuda daha tecrübeli birileri daha doğru bilgiler verebilir. Fakat pedometre’den kastınız footpod ise, kalitesiz bir ürün değilse kalibre edildiğinde oldukça yüksek doğruluğa sahip olduğunu biliyorum. Footpod isabetli sonuçlar vermesi için kalibre edilmelidir, düz veya düşük eğimli yüzeylerde daha doğru sonuç verir ve ayakkabıya iyi tutturulmuş olması gerekir.

2 Beğeni