Patika koşusu ve ayakkabı seçimi

Arkadaşlar merhaba… Forumda ciddi tecrübe sahibi,deneyimli arkadaşlar ile bir arada olmak,paylaştıkları öneriler ile bilgilenmek oldukça keyifli… Fikirlerinizi almak istediğim,kafamın oldukça karıştığı bir konu var. Birçok yol koşusu tecrübem oldu.Fakat çok arzu ettiğim halde henüz patika koşusu deneyimine sahip değilim.Önümüzdeki ay İstanbul Geyik ve Bodrum - Bodrun koşularında bulunmayı düşünüyorum.Tabii bununla birlikte nasıl bir patika koşu ayakkabısı seçip kullanacağım (salomon,merrell,asıcs v.b !!! ) konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim. Bu konudaki tecrübe ve kişisel önerilerinizi benimle paylaşabilirseniz yanlış bir alış-veriş yapmaktan kurtulabilirim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekürler…

Yol koşusunda rahat ettiğiniz sevdiğiniz ayakkabının özelliklerine bakarak patika ayakkabısını seçebilirsiniz. Yol koşusunda alçak tabanlı ,destekli,esnek,sert vb ne tip ayakkabı kullanıyorsanız aynı özellikleri barındıran patika ayakkabısı alırsanız ilk seçim için doğru olur.

Seçeceğiniz ayakkabı mümkün olan en hafifi olsun bende denediğim birçok modelden sonra hafifliği ön planda tutuyorum.

1 Beğeni

Öncelikle Serdar ve Erhan tesekkur ederim… Yol koşularımda kulladıgım ve inanılmaz memnun olduğum ayakkabı markasının ( Mizuno ) ne yazık ki patika için modeli yok… Geçen günlerde Salomon (yanılmıyorsam patika için en iyisi bu deniliyor ) markasının bir modelini denedim fakat ayakkabıda ciddi olarak ağırlık söz konusu. Uzun kilometreli koşularda ıstırap olabilme olasılığı oldukça yüksek. Nispeten daha hafif olan modelininde fiyatı bir hayli yüksek… Kararsız ve tecrübesiz olmak bu konuda en büyük etken galiba

@cengo Mizuno Mujin, yaklaşık 600 km dır koşuyorum ve gayet memnunum.

Patika için en iyisi şu marka denemez. Hiç ummadığınız ayakkabı markası/modeli size en uygun ayakkabı olabiliyor. Deneyerek görmelisiniz.

2 Beğeni

Nb leadville 1210 arazide çok iyi ama biraz ağır salomon fellraiser hafif ve ayağı bilekten iyi sarıyor sperdcross hiç giymedim s en iyisi diyorlar Adidas maraton 10 trail midelide kısa kosularda giyilebolir

1 Beğeni

Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim. Tecrübeleriniz ve fikirlerinizi okuduktan sonra Salomon speedcross3 almaya karar verdim. Ama hiç ummadığım Metro grossmarketteki Salomon reyonunda fikrimi değiştiren Fellraıser modelini görüp vuruldum :slight_smile: Beni ciddi olarak düşündüren ağırlık konusunda bu model rakiplerine göre oldukça hafif .Speedcross3’e kıyasla görsel olarakta gayet başarılı.Ayrıca ayakkabı geçen sezonun ürünü olduğu için speedcross3’e göre yarı yarıya uygun fiyatlı.( zaten boy olarak tek çift kalmıştı ) İstanbul Geyik ve Bodrum koşularında kullanıp deneyimimi forumda sizlerle paylaşacağım. Arkadaşlar bu arada aklınızda bulunsun metro grossmarketlerde önemli markaların modelleri (seçenekler bir hayli fazla) çok daha uygun fiyatlara mevcut. Ayakkabı ihtiyacınız olduğu zaman kıyaslayıp bir göz atmanızı tavsiye ederim.

@cengo hangi metro marketten aldınız ? Fiyatı da yazar mısınız ?

@erhancetin İzmir’de ikamet ediyorum. Ayakkabıyı Metro grossmarketin Gaziemir şubesinden 240 tl’ye aldım. Ayakkabıdan reyonda tek çift vardı (41 no) Farklı boyları depolarında olabilir. İlgilenirseniz market işyerime yakın gideceğim zaman haber verebilirim.

Çok teşekkürler. İstanbul olsaydı gidip görmek isterdim.