Oakley koşu gözlüğü

Merhabalar, koşu antremanı ve yarışlarda kullanmak üzere oakley gözlük arıyorum. Tercihim polarize ve prizm cam olması, elden çıkarmak isteyen varsa ileteşime geçerse sevinirim.

3 Beğeni

Pek bilmediğim için soruyorum. Koşuda bu tarz bir gözlük kullanmanın avantajları nelerdir? Herhangi bir dezavantajı var mı?

2 Beğeni

Özellikle yazın koşarken sinek yada böcek kaçıyor gözünüze ve bu koşuyu ciddi etkiliyor. Heleki performans Antrenmanı yapıyorsanız

Göze ter kaçtığı zaman gözünüzü silmek zor olmuyor mu? Ya da bu hususu nasıl çözüyorsunuz?

Kafada buff varsa göze ter çok zor geliyor.

Güneş gözlüğü, güneşli havalarda rahat bakabilmek için kullanıldığı gibi gözlerin tozdan, topraktan, çalıdan, çırpıdan ve ağaç dallarından korunması içinde kullanılıyor.

Koşuda en çok zarar gören ekipman bence ayakkabıdan sonra. Pahalı gözlük alıp çizilmesine düşmesine dikkat harcayacağıma, Decathlon’dan ekonomik bir şey alıp rahat rahat sağa sola atıyorum. Hatta son aldığımın camları değişiyor. Bir gözlük ve 3 renk seçeneğim var. :sunglasses:

2 Beğeni

Bahsettiğim 3 farklı renkte camı olan gözlüklerde koyu kahverengi, sarı ve şeffaf cam oluyor. Gündüz koyuyu tak, gece şeffafı tak şeklinde oldukça pratikler.

Radar lock pad modelini 5 yıldır tüm kosularimdayve gunluktyasamda kullanıyorum, çok hafif saglam ve taş gibi tanımını hakediyor, sadece camı biraz koyu , ama sıkıntı çıkartmıyor.

1 Beğeni

Ben gözlüğü kışın karanlık olmayan havalarda bile takıyorum, soğukta gözlerin yaşarmasını bir nebze engelliyor.

1 Beğeni

Forumda numaralı gözlük kullanıpta koşu gözlüğünü de numaralı hale getiren varsa buradan aydınlatabilir mi acaba? Uzun zamandır bende lensle değilde koşu gözlüğü ile koşmayı düşünüyorum. Lensin koşarken sağlıklı olmadığını mesafeler arttıkça deneyimlemeye başladım

1 Beğeni

hocam ben bu iş için yanımda suni gözyaşı bulunduruyorum geçenlerde sadece bir kere kaydı onda da arkadaş sağolsun hallettik :slight_smile: lensin üzerine gözlük rahat oluyor güneşli havalarda

1 Beğeni