Nike Zoom Gravity 200 K Kişisel Kullanım Sonrası Yorumlar

Nike Zoom Gravity 200 K Kullanım Sonrası

Bu ayakkabı ile ilgili nasıl yapsam, neresinden baksam iyi bir şeyler yazamayacağım maalesef. Bu ayakkabı koşunuzu rezil-i rüsvan etmek için özellikle geliştirilmiş bir ayakkabı adeta. Elimde bildiğiniz patladı. :disappointed_relieved:
Günlük giyim tarzına uyum göstermiyor. Hiçbir giysinin altına giyemezsiniz öyleki eşofman altına bile. Görünüşü tam anlamıyla ben bir yarış ayakkabısıyım, hadi al beni diyor. Sadece antrenman ve yarışlarda giyilebilir. Hızına hız mı katmak istiyorsun al(ma) beni. Evet bir modacı değilim ama bu ayakkabı hiç bir şeyin altına giyilmez arkadaş. Bu kadar net. :confused:
Ayakkabının tabanı sert ve yumuşamıyor. 200 K kullandım. Bana mısın demedi. Sert bir taban yaparak neyi amaçlamışlar inanın bilmiyorum. Öne doğru ayakkabı daralıyor ve parmakların hareket kabiliyetini neredeyse sıfıra indiriyor. Şöyle düşünün stilettoyu bir koşu ayakkabısına çevirmişler sanki. :persevere: Elbette abartıyorum o kadar değil ama moral sıfır. Ayakkabı fiyatları çok yüksek Yalı Sporun İnternet mağazasımdan almıştım. Yarın arayacağım. 30 günlük süre geçti. Bakalım ne olacak.
Ayakkabıda topuk kısmı Vaporfly’a benziyor. Evet sadece görünüş olarak benziyor, o kadar. Benzer özellikleri taşıyabilir diye düşündüğüm bir ayakkabıydı.
Ayakkabı çok zor giyiliyor ve dil ayrı bir parça ile ayakkabı tabanına tutturulmuş ayak üstünü tam anlamıyla sarmıyor ve katlanıp ayak üzerinde iz yapıyor.
Ayakkabıda bağcık sorunuda bulunmakta. Kartal Uğur MUMCU 5K koşusuna katılmış olduğum bu ayakkabı ile 4:41 koşmama rağmen 3,5K dan sonra bağcığım açık koştum. Daha öncede bu sorunu ayakkabı ile yaşadığım için bağçıkları çok sıkı bir şekilde bağladım. Bağlarım çözük bir şekilde son 1,5K’yı koştum.
Ayakları taraklı olan hiç kimse bu ayakkabıyı almamalı.
Yukarıda yazılanlar tamamen 200K kullanım sonrası benim tarafımdan yazılan bir olumsuz bir eleştiri yazısıdır.
Yanlışım oldu ise affola.

Dil ayrı bir parça ile tabana tutturulmuş ve ayakkabının zor giyilmesine sebep oluyor.
Ön buruna doğru daralan ve ayak parmaklarını sıkıştıran bir yapısı var.
Ayakkabının sol dış ve sağ içten görüntüsü.

2 Beğeni

Forumun amacı zaten bilgi deneyim paylaşmak, sizin ayak yapınıza uygun olmayan bir ayakkabı olmuş.Bundan güzel sonuçlar çıkartabiliriz, internetten almadan önce mağazada denemek gibi.Şuradaki bağcık bağlama teknikleri taraklı ayak için denenebilir:https://teamrunbo.wordpress.com/2016/10/05/1507/
Ayakkabı gerçekten darmış. https://runrepeat.com/nike-zoom-gravity
Sakatlık da çıkarabilirdi konforlu uymayan ayakkabıda ısrar etseydiniz.

1 Beğeni

Üstad @spinodal vaktiyle yazmış.https://ritimblog.com/2013/08/14/kosu-ayakkabisi-secimi/#more-1610
Burada runningwarehouse sayfasından kendim icin geniş ayakkabıları filtreleyebildim.Kendimden bir örnek veriyim, whatsapp kampanya grubumuzda 130 tl ye firsat ayakkabı haberi geldi.Aldım.Kullanamadım.
Pahalı/ucuz; denemek ve ayak yapısına uygunu seçmek doğrusu olsa da olmuyor.

1 Beğeni

Afrikalı zayıf, daracık koşucular için geliştirilmiş gibi . Zoom Pegasus ve Winflo dan şaşmıyorum, günlük giy, gecelik, ormanda giy, toprak , asfalt her yerde giy. Gravity biraz fantazi ayakkabısı olmuş, bunlar satış stratejisi.

1 Beğeni

Benim de ayak tarak bölgesi biraz problemli. Pegasuslar çok rahatsız etmişti beni. Denemeden almamak lazım. Winflo o konuda biraz daha geniş, daha rahat olabilir.

1 Beğeni

Winflo ve Pegasus sitelerde en fazla puan alan ayakkabılar, biraz sıradan duruyorlar ama işlevleri harika. Aynı rotalarda en iyi sürelerimi Pegasus ile alıyorum, Winflo 4 den sonra 5 modelini de aldım, hepsi harikalar. Ayaklarım da kalın değildir, taraklı değil. Maalesef yurtdışı mağazalarda , ayakkabılarda S yada W yazan modeller var yani dar yada ince fakat ülkeye getiren model yok.

1 Beğeni

Nike’ın internet mağazasında bazı modeller için (mesela Pegasus 36) “Geniş” seçeneği mevcut. Bir bakın isterseniz.

1 Beğeni