Nike Zoom Fly İzlenimlerim

2 saat altı maraton projesinde yan ürün olarak üretilen model. Günlük idman, yarış ve tempo koşularında öneriliyor. Ama benim için değilmiş.

3 Beğeni

Videoyu izledikten sonra aklıma takıldı, aynı markanın, aynı droplu, aynı taban malzemeli iki ayrı ayakkabısını kullanıyorum, biri her seferinde sakatlanmışım hissi verirken diğeri şu ana kadar kullandığım en harika ayakkabı. ikisini de incelediğimde aralarında sadece, senin de dikkatini çektiğin dizayn farkı var sanki.

Bu farklılık hakkında daha başka ne söyleyebilirsin? Sence alışık olduğumuz dizaynı mı arıyoruz? Şayet bu kadar farkediyorsa, hep alışık olduğumuz model ayakkabıyı alsak başka bir ayakkabı modeline bakmasak daha mı doğru olur?

Sankl? :slight_smile: hangi modellerden bahsediyorsunuz?

aslında aramak değil de, alışma meselesi. Sürekli koşan biri, en başında yavaş yavaş koşup sonrasında hızlanmıştır diyebiliriz. Ama bu zamana kadar benzer ayakkabı modelleri ile yapmıştır. Bu modeller de aynı şekilde progression gerektiriyor. Yavaş yavaş alışmak gerekiyor. Ben vaporfly için de aynı şeyi demiştim, soleus, aşiller vs yoruluyor. Zaten yarışlara bakın, kipchoge ve rupp soleus kineso tape ile çıkmışlar. Alışmak gerekiyor. Ama ben streak ile cidden mutluyum. Bir ayakkabı bu kadar güzel olsun.

Özellikle şu yada bu modelden ziyade, genel olarak ayakkabıların farklı hisettirmesiydi aklımdaki. Aynıymış gibi görünmelerine rağmen farklı bir model, bambaşka bir ayakkabı sonuçta… Cevabın daha önce dikkat etmediğim bir mevzuyu farketmemi sağladı; ayakkabıya alışmak dikkat edilmesi gereken bir konu. Sanırım zorlayıcı antremanlarda hep alışık olduğum ayakkabıyı giyip, diğer antremanlarda yeni ayakkabıları giyeceğim. Hem alışmak için kendime süre tanımış hemde sakatlanma riskini azaltmış olurum. Çok teşekkürler.

1 Beğeni