Nike Rise React Flyknit İncelemesi Bağcıksız !

Nike Rise React Flyknit İncelemesi

Merhaba bu videomda Nike Rise React Flyknit modelini inceliyorum ve test ediyorum.

Rise React Flyknit modeli ilk bakışta bağcıksız yapısı ile dikkat çekiyor.

Bağcık olmaması bir çok kullanıcıyı tedirgin ediyor veya alışılmışın dışında garip geliyor ve benimde tereddütlerim vardı aslında.

Daha önceden Lunarepic modelini kullanmıştım ve topuk bölümünden tahriş edebiliyordu.Başka markalarda kullandım buna benzer ancak pek verim alamamıştım. Bu modelde bu gibi bir sorun yaşamadım.

Bağcıksız çorap gibi olan birkaç markanın da koşu ayakkabısını kullandım.Giymesi çıkarması sorun olabiliyor böyle modellerde ancak Rise React Modeli bunun tersine çok rahat giyilebiliyor.Ve çıkartması da oldukça kolay.

Yaklaşık 150 kilometre kadar kullandım.Giyip çıkarırken topuk bölümünde herhangi bir deformasyon henüz oluşmadı.

Çorap gibi olmasından dolayı çorapsız giyilmesini pek tavsiye etmem.Kısa çorap ile kullandığımda topuğumdan arkadaki kumaş bölge tahriş etti.

React köpüğü önceki videolarımda anlatmıştım zaten .Epic React videomu seyredebilirsiniz.

Tabanı oldukça rahat react köpüğü hissesiyorsunuz ve çorap gibi olması bu rahatlığı hissetmenize engel olmuyor.

Bilek bölümleri çok kapalı olduğundan sıcak yaz aylarında giyilmesi biraz zor.Flyknit yapı nefes alsa da Epic React kadar havadar değil.

Ayakkabıyı satın alırken tam numaranıza göre seçmenizde önemli.Ayağınızı tam kavraması gerekli.Büyük numara alırsanız kavramayabilir küçükte ise giyip çıkarırken erken eskiyeceği gibi ayağınızı da rahatsız edecektir.

Rise React modelinin ağırlığı ise bilekli ayakkabılar arasında oldukça hafif. 43 numarada 249 gram civarında.

Peki bu modeli nerelerde kullanabilirsiniz.Jogging koşularınızda , hafif tempolu koşularda , uzun koşularınızda kullanıma uygun.Oldukça yastıklamalı olduğununu berlirtmekte fayda var.

Yarış koşmayı planlıyorsanız bence pek uygun olmayabilir.Yarış ayakkabısının bağcık ile ince bir ayar yapılması daha uygun olacaktır.

Gelecek incelemelerimde görüşmek üzere…

2 Beğeni