Nike Free Flyknit İncelemesi


Nike Free Flyknit İncelemesi

Merhaba bu videomda Nike Free Flyknit 3.0 modelini inceliyorum.

Nike free flyknit 3.0 tüm koşuculara yönelik doğal basmayı hedefleyen bir ayakkabı.

Tek yoğunluklu IU002 isimli bir köpük çeşidi kullanılıyor. Hem yastıklamayı hem de yol tutuşunu sağlayan bir köpük çeşidi. Aynı zamanda hafif. Tabandaki lazer yarıklar ayakkabının ayağınızın şeklini almasını sağlıyor.

Nike peki bu ayakkabıyı niye üretiyor ? Aslında 2000’lerin başında Amerika’da bir koşu antrenörü (Vin Lananna ) sporcularının ayak kaslarının daha kuvvetli olması için çıplak ayak antrenmanlara çıkarıyor. Nike’da buradan ilham alarak bir ayakkabı yapmaya karar veriyor. Normal ayakkabılara göre desteği minimum olan çorap gibi bir ayakkabı tasarlanıyor. Dış zeminden ayağı koruması hedefleniyor.

Free ölçeği diye bir tablo yapmışlar. Bu tablo 0 ile 10 arasında: 0, çıplak ayağa en yakın; 10 ise geleneksel ayakkabıya karşılık geliyor. FREE 5.0, Bu ölçeğin ortasında yer alırken. 3.0 ise çıplak ayağa daha yakın olan model.

Nike Free 3.0 da drop mesafesi 4 mm iken 5.0 da drop mesafesi 6 mm. Çıplak ayağa daha yakın olmasını istiyorsanız 3.0’ı tercih edebilirsiniz.5.0 modeli daha yastıklamalı.

Ortalama olarak 5km koşular için öneriliyor. Isınma ve soğuma koşularında ve çim gibi yumuşak zeminli yerlerde kullanıma uygun.

42,5 Numarada ağırlığı 200 gram

Dış yapısı Flyknit sayesinde çorap hissiyatı veriyor. Bağcıksız yapısı da oldukça pratik hale getirmiş. Ama her ayak yapısına uyum sağlamayabilir.

Ayak kaslarınızı güçlendirme istiyorsanız, ısınma ve soğuma için pratik bir ayakkabı arıyorsanız bu ayakkabıyı edinebilirsiniz.

4 Beğeni