Nike Air Zoom Vomero 14, 1000K Üstü Kullanım Sonrası Yorumlarım

Nike Air Zoom Vomero 14
Ayakkabıyı ilk elinize aldığınızda görünümü, hafifliği (41 numara için 300 gr) ve günlük giyim tarzına uygunluğu ile hemen dikkat çekiyor. Dış desende oldukça güzel.
Özellikle ayakkabıda kullanmış oldukları tabanlık benim çok hoşuma gitti. Taban ise gerçekten 900K’ya kadar ayağa tam bir yastıklama sağlıyor.
Ayakkabıda dikkati çeken bir diğer özellik ayak bileklerini tam sarıyor olması. Bileklerde çok kaliteli bir köpük sistemi kullanılmış ve Ayak bileklerine gerçekten çok güzel destek oluyor.
Ben ilk maratonumu (04:17:02) ile bu ayakkabı ile koştum. Uzun koşular ve antrenmanlar için oldukça başarılı bir ayakkabı.
Ben Ayakkabıyı 1200K kullandım çok yanlış yapmışım ömrü ne yaparsanız yapın 900K hadi bilemedin 1000K’yı geçmemeli (Bir çok yazıda 800K’da koşu ayakkabılarının değişmesi gerektiği yazıyor). Benim neden 200K fazla kullandığıma gelince tamamen iş bilmemezlikten, amatörlükten ve gerçekten kaliteli koşu ayakkabılarının fiyatlarının ülkemizde çok uçuk fiyatlara satılıyor olmasından kaynaklanıyor.
Ayakkabının tabanı kuru zeminde kaymıyor ancak yağmurlu zeminde dikkati elden bırakmamak lazım.
Ayakkabı ile ilgili çok ilginç bir detayı paylaşmak istiyorum. Ben yağmurlu havalarda bile koşuya çıktım ayakkabının üstü bez su geçiriyor haliyle ama çok hızlı bir şekilde kuruyor.
*Patika ayakkabısı asla değil. Kesinlikle patikada koşu yapılmamalı.
Yukarıda belirttiklerim tamamen benim Nike Vomero 14’ü 1200’K kullandıktan sonra olan görüşlerimdir. Başka bir kullanıcı ürün hakkında ne düşünür bilemem.
Ayakkabının şu anda Nike resmi sitesinde satış fiyatı 800 TL ile 950 TL arasında değişiklik gösteriyor. Yaklaşık 8 ay önce 509TL’ye almıştım. İyi bir araştırma ile o fiyatlarda gene satışının yapıldığı siteler var.
Hata ettim ise affola.
Yeni bir vomero 14 aldım. Eskisi ile fotoğraflarını paylaşmak istedim. 900K dan sonra taban tamamen bitiyor.
b

8 Beğeni

Uzun süredir başta Pegasus olmak üzere Pegasus ve Vomero serisi ayakkabıları paralel kullanıyorum. En son Vomero 12 kullanmıştım, bugün 500 TL altına Vomero 14 buldum. Açıkcası Pegasus 36 ve Vomero 14 arasında gidip geliyorum. Hali hazırda zaten Pegasus 35 kullandığım için Vomero burun farkıyla önde gibi duruyor. :slight_smile:

İnternetten yorumları incelediğim zaman ise Pegasus 36’nın yorumları daha iyi gibi.

2 Beğeni

Yeni ayakkabıya geçişte salomon modelleri ile pegasus 35 ve 36 arasında çok gittim geldim. Sonunda 35’e karar verdim. Şu anda çok memnunum inşallah böyle sakatlıksiz devam eder… www.runrepeat.com sitesinde de puanları çok yakın; Pegasus 35, 94 puan, Pegasus 36, 92 puan almıştı. Aslında fiyat olarak hangisi uygun bulunursa alınabilir diye değerlendiriyorum.

1 Beğeni