Neyi farklı yapardınız? Keşkelerimiz

Daha önce iznik yarışı özelinde için bu başlık açılmış ama bu daha kapsayıcı bir başlık olmalı diye düşündüm. Yarışlarımızda, hazırlık sürecimizde veya antremanlarımızda irili ufaklı keşkelerimizin çok olduğunu düşünerek açmak istedim bu konuyu :slight_smile:
Aklıma ilk gelenlerden başlayım.

İznik ultra maratonun solöz noktasında daha yumuşak bir ayakkabıdan daha sert bir ayakkabıya geçiş yapmazdım.

Likya yolu maratonunda güneş gözlüğümü kesin yanıma alırdım.

Kapadokya ultra maratonun ikinci kısmına üşenmeyip taytımı giyerdim. Soğuk geçti.

Sky Erciyes yarışında tayt yerine şort tercihi yapardım. (Hava açık olduğu için çok bunalttı beni)

Alanya trail yarışında sert ayakkabı ve tam numara ayakkabı kesinlikle giymezdim, iniş sırasında parmak uçlarım ve tırnaklarım tükenmişti.

Okuduğum kitabın gazına gelip, ön hazırlık yapmadan minimalist bir ayakkabı ile kapadokya orta mesafesini koşmasaydım.

En önemlisi de, çanta hazırlık sürecinde bu lazım olmaz, olmasa da olur gibi dediğim tüm eşyalarımı yanıma alırdım. Çünkü Her yarış öncesi keşke yanıma alsaydım dediğim bir şeyler çıkıyor. “Hepsini al, lazım değilse kullanma” bundan sonraki sloganım.

Keşkelerimizin azalması dileği ile,

8 Beğeni

İda Half Ultra için bir gün önceden izin alır ve gider bir otele yerleşir, yarıştan 8 saat önce araçla yola çıkıp yarım saat araçta uzanarak dinlenmeye çalışıp uykusuz koşmaya kalkışmazdım… :smiley:

Marmaris yarışında inişlerde biraz daha rahat davranır, fren sıkmaktan ellerimi ağrıtmazdım…

6 Beğeni