Neyi farklı yapardınız? (İznik Ultra'yı bugün koşsanız)

standa ilk gün ensesi etekli olan 15 tane sattık kalmadı…

1 Beğeni

Bende de ayağın her iki ayağımın arka bölgesinde topuk üstünde ciddi su toplaması problemi yaşadım. Uzun streç koşu çoraplarını keserek çıkarabildim. Bir daha ki sefere kısa ve yedekli (en az 2 yedek) çorap ve bilekten dize kadarlık streç koşu çorabı kullanmayı düşünüyorum.

Ben gündelik hayatımda aspirin dahi kullanmam ama araziye çıktığımda " seyyar eczane " gibiyimdir.Diğer katılımcılardan kimse size ilaç yardımında bulunmadı mı!?

Bir tanesini ben kaptım ve koşuda son zamanlarda yaptığım en akıllıca hareketti :smile:

Derbent’te havasını alamam ses yapar diye çekindiğim için çantamdaki su torbasını doldurmadım. Ben otururken aynı tip çantası olan Claudie Laval üşenmeden çıkardı çantasından su torbasını ve kapağını zorda olsa açarak doldurttu. Şimdi olsa aynısını yapardım ve son 15 km susuz kalmazdım :slight_smile:

2 Beğeni

Derbentte ağrıkesici geç te olsa bulabildim, ancak ödeme bağlı ağrı o kadar yer edinmiştiki kendisine çok bir faydası olmadı yolun geride kalan kısmında

Çantamın içindeki zorunlu malzemeleri portable hale getirirdim, çantamın ön gözünde boş suluk bulundururdum, baton şart! Çöp, atık vs için boş bel çantası kullanışlı olabilirdi ve keçiler daha iyi tırmanıyor diye demoralize olmaktan kaçınabilirdim :slight_smile:

Neyi farklı yapardım?

Sadece kontrol noktalarında beslendim. Bu yüzden biraz zaman kaybım oldu. Yanıma daha çok gıda alıp hareket halinde daha çok beslenirdim.

Batonumu yanıma almazdım. Bu baton işini beceremedim ben. Onlar olmadan daha iyi gibiyim.

Ayak taraklarımın altını su toplamalarına karşı ipek plaster bantla bantlardım.

Yanıma magnezyum desteği ve ağrı kesici alırdım.

Yarıştan 3 gün önce karbonhidrat ve koyu yeşil sebzeler tüketmek gerekiyor. Etin hazmı zor, şekerde yorgunluk yapıyor.

Sıkıntımı çözmüş gibiyim.Nabzı düşürmeden birşeyler atıştırmaya başladığım zaman midemin iflas ettiğini anladım.Bu haftaki patika-yayla koşumda yemek yemeden hemen önce ve sonrasında 5 dakikalık yürüyüş molaları verdim ve midemde bir sıkıntı olmadı.Deneyip göreceğim.

İsmail ipek plaster dedğn nasıl birşeydir nerede bulunur.?

Yanıma ağrı kesici ve kas gevşetici alırdım. Batonlarımı yarıştan önce kontrol eder çalıştıklarından emin olurdum. Gaiter/ Tozluk - her neyse- kullanırdım. Ayakkabının içine giren küçük taşlar çok problem yaratabiliyor. Daha fazla jel yerdim :slight_smile:

Şimdiye kadarki hiç bir ultrada ayaklarımda su toplaması olmadı. Tahtaya vurayım hemen :slight_smile: Bu sorun biraz da koşu şekliyle ilgili sanırım. Uzun parmaklarımı kineso bantla bandajlamak dışında özel olarak yaptığım bir şey yok. Gerçi bu yarışta Narlıcada ayakkabılarımı değiştirdim, değiştirmesem belki problem olurdu. Çünkü Salomon XT6’lar tabanlarımı çok acıtmaya başlamıştı.

Yanlış yazmışım. İpek Flaster olacak doğrusu :slight_smile:
Eczanelerin hepsinde bulunabiliyor. Olmadı internet üzerinden de temin edilebilir.
Normal flaster bantlar koyu sarı bir renge sahipken

ipek flasterlerin rengi daha açık , krem rengi bir renk oluyor.

ipek flasterlerin özelliği;
makasa gerek kalmadan elinizle enine rahatlıkla yırtıp kullanabiliyorsunuz.
Ayrıca yapışkanlığı çok daha fazla. Ayağım üzerine yapıştırdığım ipek flaster bant 2-3 kez duş almama rağmem yerinden dahi oynamamıştı.

1 Beğeni

Gece iki sefer kaybolduğum için işaretlere daha çok dikkat eder,dereden ayakkabıyı çıkartıp geçer, İkmal noktalarında daha az zaman geçirir, daha çok zeytin yerdim. Yine aynı koşu arkadaşlarımla koşardım.

Ben sizin gibi 800 metre koş,200 metre yürü gibi bir taktik uygulardım.Anaçayırına kadar hızlı gittim.oradan Örnekköye kadar sizinle ilerledim fakat tüm enerjimi tüketmiştim.

Cemeköy 60km yarısında 40. km ayaklarim su topladı ayakkabim yumuşak minimalist yol ayakkabis idi üstelik ayaklarimi suya da sokmamis ve 2 kez de çorap degistirmistim. Zannederim ayakların alismasi gerekiyor birde runner arkadasin dediği kinanin iyi geldiği konusunda calisma yapabilirim.

Ben yarın İznik^te koşsaydım kesinlikle Devlet Su İşleri Yatakhanesinde kalmazdım. Gerçi birçok insanla tanışmama yardımcı oldu o yatakhane, ama rutubetli bir odada, bir gün horlama sesinden, sonraki gün de geç saatlere kadar muhabbet eden insanların gürültüsünden uyumak pek mümkün olmadı. Konfor düşkünü biri asla değilimdir. Ama koşudan önce DSİ^deki kahvaltının, koşudan sonra ise bitiş alanındaki yemeklerin yeterli olmadığını düşünüyorum.Koşudan önce ve sonra yiyeceklerimi mutlaka yanımda getirirdim.

Bir şey soracağım; bu ipek flaster ile ayak parmaklarının çevresini bantlasak su toplamasına engel olur mu? İnişlerde ayak, ayakkabı içinde öne gitti ve burun ile temasından dolayı parmak ucunda su toplama oldu. Acaba ayakkabı tercihini mi gözden geçirmem gerek?

Müşküle’de cut-off’a yakalandım ama buraya kadar 3 çorap kullandım. Biraz meşakkatli olabilir ama su toplamasından çok çekmiş biri olarak benim kesin çözümüm bu oldu. 1yedek çorap çantadaydı. Değiştirdim, drop bag noktasında tekrardan değiştirdim. Ve bir yedek daha aldım. Bitirebilseydim toplam 4 çorap kullanmış olacaktım. Ayrıca konu tekrar hortladığı için yazıyorum, yeni mesafesiyle 160km’lik İznik parkurunda kesinlikle baton kullanırdım yanımda

1 Beğeni

Bence su toplama daha çok çoraplarla ilgili. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama ayakkabı bende su toplamayı çok etkilemiyor. Daha çok kaliteli çorap engelliyor.

1 Beğeni