Nabız sensörünün kolda yanık yapması

Merhaba. Geçtiğimiz haftalarda garmin forerunner 245 saat aldım. Uykuyu da ölçme sağlığı açısından saati sürekli kolumda taşıyorum. Sadece sarja takarken çıkartıyorum. Bugün saati kolumda bir acı hissettiğim için çıkarttım ve sonuç aşağıda ki gibi oldu. Kolumda kızarıklık ve hafif yanma meydana gelmişti. Saati fazla sıkmadan kullandığım halde endişelerim oluştu. Bu yeşil ışık, cildi ufak bir kızarıklık yapıyor. Merak ettiğim şey sağlık açısından problem oluştup oluşturmayacağını bilmemem.

Sizin başınıza da daha önce böyle bir şey geldimi acaba ?

1 Beğeni

Gün içinde saati rahat edebileceğim bir şekilde bağlıyorum ama koşuya çıkarken saatin hareket edemeceği şekilde kordonunu sıkıyorum. Şayet saat kolumda az da olsa hareket ederse koşuda bu tarz tahrişler yaşadığım oldu. Kordonu çok sıktığımda da aynı şekilde kızarıklıklarla karşılaştım. Kullanılan sensörden çok saati uyurken de kolunuzda tutmanızdan kaynaklı bir problem olabilir diye düşünüyorum. Birkaç gün saati uyurken takmayıp deneyin derim.

2 Beğeni

Koşarken dediğiniz gibi bende çok sıkıyorum. Gün içindeyken hafif gevşek bırakıyorum. Uyurken biraz daha gevşeltiyorum hatta. Allah allah bilemedim ki. Bu gece başından itibaren saati sağ kolumda kullanacağım. Bakalım aynısı olacak mı ?

1 Beğeni

Bende 245 kullanıyorum. Açıkçası böyle bisi hissetmedim daha dikkatli olmak lazım demek .

1 Beğeni

Bu durum kişiden kişiye değişiyor. Saat markası fark etmiyor. Bazı insanlarda bu tarz materyaller deride etkileşim yapılıyor. Böyle büyük markaların mutlaka ph testleri oluyor. Çoğunlukta sorun çıkmıyor. Eşimde Suunto kayışı bu tarz tahriş yapmıştı. Kayışı değiştirince sorun düzeldi.

1 Beğeni

nemden, terden, sürtünmeden dolayı küçük bir kontakt dermatit olmuş gibi, Bepanthene krem kullanabilirsiniz.

koşarken kayışı çok sıkıyorum diyenler için not, sıkmanız optik sensörde bi fayda sağlamaz aksine derinizin tam üstünde hafif basınçla teğet değecek şekilde olmalı. içeri gömmeyin çok fazla. bir de bilekte tam kemiklerin orada değil de bilekten 1-2 parmak yukarda olmalı.

4 Beğeni