Nabız (kalp atım hızı) ölçen saat vb. cihaz

Merhaba arkadaşlar, kalp hızını ölçen saat vs kullanan arkadaslar önerilerinizi bekliyorum

Merhaba ben uzun süre Polar H7 Heart Rate monitor kullandım. Bunun iki çeşidi var Polar saat ile çalışanı ve cep telefonu Bluetooth ile çalışanı. Saat ile çalışanından gayet memnundum. Ölçüm hassasiyeti, pil ömrü gayet iyi. Ancak son 6 aydır Microsoft Band kullanıyorum. Zaten bilekten nabız ölçümü yaptığı için Polar’ı kullanmayı bıraktım. İkisinin ölçümlerini karşılaştırdım çok az hata ile aynı sonuçları gösteriyor.

Çook teşekkür ederim geniş bilgilendirmeniz için…

gpsli bir şey aramıyorsanız sigma 26.14 önerebilirim. ebay üzerinden (polonya) 1 haftada ürün geliyor.

http://urun.gittigidiyor.com/taki-saat/garmin-fenix-193051376

Şuna bir bakın, çok temiz, Ben suunto ambit 3 aldım, satıyorum… Kalp sensörü yok, ek olarak almanız gerekir… İnceleyin…

Merhaba,

Aşağıda Polar M400 saat ve göğüs bandı ile yapılan nabız ölçümlerim var.

Birinde 20, diğerinde 36 dakikadan sonra nabız varyasyonu artmış ciddi şekilde ancak koşarken böyle birşey hissetmiyorum.

İki olasılık aklıma geliyor:

1. Kalpte aritmi (ancak bunu hissetmeme gerekir diye düşünüyorum)
  2. Artan terle birlikte göğüs bandının gevşemesi ve bu durumu yaratması.

Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Benim nabız ölçümlerimde bu kadar aşağı yukarı oynamalar olmuyor.Aynı tempoda 15nci km.den sonra yavaş yavaş nabzım artıyor.Bu kadar büyük değişimler olmuyor.

Başka nabız bantlarıyla deneyip karşılaştırma yapmak lazım.Yükek nabız sıkıntım olduğu için nabız benim özel ilgi alanım.Nabızla ilgili herşeyi deniyorum koşularımda.Ama senin nabız değerlerin gibi çok yüksek aşağı yukarı oynama olmuyor bende.

1 Beğeni

@muzozmen Muzaffer Bey merhaba, kalp ritim bozukluklarının hissedilememesinin yaygın bir durum olduğunu biliyorum. Bu nedenle Eforlu EKG sırasında elde edilen grafikler değerlendirilirken hasta “hiçbir şey hissetmedim” demesine rağmen kardiyolog grafiklerde/verilerde sorun bulabiliyor. İçinizin rahat etmesi için bir doktora gözükmeyi belki düşünebilirsiniz.

1 Beğeni

Nabız cihazı bandın üzerindeki yuvalara iyi oturmadığı zaman fazla gösteriyor .Temas durumu koşudaki sallantıya bağlı olarak değiştiğinde saçma sapan fazlalıklar gösteriyor .Yoksa nabız yükseldiğinde her cihazdan önce siz bunu hissedersiniz.

Nabız bandı uzun süre kullanınca cildimde tahrişe neden olduğundan fazla sıkı takmıyorum. Terle birlikte daha da gevşeyince bu durum oluşuyor diye tahmin edyorum. Şimdi içliğimi ıslatıp bandı onun üzerinden ve daha sıkı takmayı deneyeceğim.

Teşekkürler yorumlarınız için.

Nabız bandının hassas cildimde :smile: yaptığı tahrişten ötürü, Polar M200 gibi bilekten nabız ölçer bir saat ile göğüs bandından ölçüm yapan cihazlara yakın bir değer / fayda sağlayabilirmiyiz ? M200 gibi bilekten nabız ölçen bir saat kullanan var mı? ( Hazırlanmam gereken ilk yarı maratonum var.)

Ben Polar M200 kullanıyorum. Fiyatına göre güzel bir ürün bence. Bilekten nabız ölçümü, hız, yükseklik hesaplama anlamında bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Basit ve kullanımı kolay.

1 Beğeni

Geçen süreçte ilk yarı maratonumu tamamladım, amazon.de den Ülkemizdeki fiyatının yarı fiyatına ambit3 sapphire aldım ( amazon ürün fiyatını güncellemeyi unutmuş olabilir, başka ürün önerdiler ama yılmadım,müşteri memnuniyeti açısından gönderdiler ) , dün de polar oh1 aldım, koldan nabız ölçümü yapıcam tesadüf bu ki bu gün oh1 ile ilk koşumu yapıcam.

ambit3 ile Polar oh1 konuşuyor mu peki?

Evet dün denedim nabzı gösteriyor, birazdan ilk koşuma gidicem, yarın detaylandırırım.

Herhangi bir problem yaşamadım, özellikle tahriş konusunda sıfır problem var, nabız değerlerim hiç normalin dışına çıkmadı, tahriş problemi yaşayanlara tavsiye ederim.

Selamlar Mi Band 6 iş görür mü? 1 haftadır kullanıyorum nabzı doğru mu ölçüyor emin değilim ama katedilen mesafeyi az ölçtüğünden eminim.

Merhaba. Ben de yakin zamanda bir akilli saat aldim. Huawei watch gt runner. Bilekten nabiz olcme ozelligi oldugu icin ne kadar saglikli olctugunu merak ettim ve kosuya cikarken bir koluma garmin, gogsume garmin nabiz bandi, diger
koluma huawei akilli saatimi taktim. Kosu sirasinda iki saati de çalıştırdım. Daglık bir arazide kosu sonrasi aldigim nabiz degerleri arasinda pek bir fark goremedim. Sonuclari sizlerle de paylasayim. Ilk grafik garmin göğüs bandina alt, ikincisi huawei akilli saate.

2 Beğeni