Nabız bandı, Runtastic ve Strava hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Yeniden düzenli olarak antrenmanlara başladım; ancak bu sefer yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemek istiyorum. Bunu yaparken de olabildiğince profesyonel bir şekilde yapmaya çalışacağım. Bunun için ne zamandan beri yapmayı planladığım; ama birtakım engeller nedeniyle yapamadığım şeyi yapıp nabız odaklı çalışmaya başlayacağı.

Daha önce de belirttiğim gibi görme engelli olduğum için piyasadaki Garmin, Suunto gibi çözümlerden yararlanamıyorum. Aslında bu saatlerin akıllı telefonlarla bilgi alış verişinde bulunabilir olmaları benim işimi çok kolaylaştırırdı; ancak şu aşamada bu ne kadar mümkün bilmiyorum.

Forumda Garmin Vivo Hr diye bir ürün tanıtılmıştı ve bu ürünün akıllı telefonlarla bilgi alış verişinde bulunabildiği de söylenmişti. Kullanan arkadaşlarımdan bununla ilgili bilgi rica ediyorum. Mesela Run Tastic ya da Strava uygulaması bu cihaz üzerinden nabız bilgisi okuyabiliyor mu?

Bunun dışında ikinci bir seçenek olan ve benim erişilebilir bir şekilde kullanabileceğim Apple Watch var. Apple Watch’la ilgili olarak da nabız ölçümlerinin doğruluğu konusunda yeteri kadar bilgi edinemedim. Sonuçta bir sürü para verip de doğru olmayan verilerle çalışmak durumunda kalmak can sıkıcı olacaktır. Garmin, Suunto gibi alanında uzmanlaşmış seçenekler varken Apple Watch’la ilgili kullanıcı deneyimine ulaşmak da hayli zor oluyor.

Son bir seçenek olarak geriye bir nabız bandı edinmek ve şu an yaptığım gibi antrenmanlarıma iPhone telefonumla devam etmek kalıyor. Ancak burada da alacağım nabız bandını Run Tastic ve Strava uygulamalarıyla kullanıp kullanamayacağım bilgisine ulaşmam gerekiyor. Bu şekilde telefon üzerinden ve bir nabız bandıyla antrenman yapan oldu mu hiç aramızda?

Strava ve Run Tastic uygulamalarının ikisini de kullanıyorum; ama benim için daha erişilebilir olduğu için Run Tastic uygulamasını tercih ediyorum. Eğer ki bu uygulamalarla kullanabileceğim bir nabız bandı varsa önerilerinizi bekliyorum. Google üzerinden arattığımda pek fazla doyurucu bir bilgiye ulaşamadım.

1 Beğeni

Merhabalar,
Polar’ın harici satılan nabız bandını kullanabilirsin. Polar H7 modeli iphone ile uyumlu çalışıyor ama bir düşük modeli İphonde çalışmıyor. H7 polar’ın internet sitesinde 230 tl ye satışı olduğu yazıyor.Letgo sitesinde bir kullanıcı ikinci eli 140tl ye satıyor. Geçen sene outrunner mağazasından runtastic+iphone uyumlu bir ürün almıştım ama hala satılıyormu bilmiyorum.

1 Beğeni

Peki Polar h7’yi Run Tastic ve Strava ile kullanabiliyor muyuz?

Runtastic’de kullanan gördüm ama Strava üzerinde kullanan görmedim. Hani teknik kısmındada kullanılır kullanılmaz dıye birşey diyemem.’’ iPhone 4S ve sonrası ve Android 4.3 veya sonrası sürüm içeren Samsung Galaxy S3 ve S4 ile uyumludur’’ Diye bir bilgi var.

Strava ile nabız bandı kullanılabilir.

Şu ürünü almam, iPhone üzerinden nabız ölçümü için yeterli olacak mı arkadaşlar?
http://www.ereyon.com.tr/urun/polar-h7-hr-kalp-atis-hizi-sensoru-m-xxl-blue.aspx?gclid=CMbA5L2J784CFdIV0wodw3UMsA

Amazon.com’da da bir ürün buldum. Aynı ürün mü bu ikisi? hem 44, hem de 260 dolar yazıyor. Acaba hangisi satış fiyatıdır bunun?
https://www.amazon.com/Polar-Bluetooth-Fitness-Tracker-XX-Large/dp/B007S088F4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472764262&sr=8-1&keywords=Polar+h7

İngilizcem biraz kötü de o yüzden anlayamıyorum. :slight_smile: :slight_smile:

İkiside aynı ürün. Amazondaki 52 dolar. Vergi ile 57 dolar gibi olur. Ereyon’daki 246 tl… Arada 80- 90 tl gibi bir fiyat farkı var.
runtastic internet sitesindede kendi markasında bir bluetooth nabız bandı var oda 75 usd 225 tl gibi yapıyor.
https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-bluetooth-smart-combo-heart-rate-monitor

Polar h7 aldım fakat Strava ile ortalama olarak kalp hızını veriyor. Strava da anlık kalp hızını göremedim. İphone 6s Plus kullanıyorum ve strava premium üye değilim.

Arkadaşım merhaba,

Yeniden koşuya başlaman çok güzel bir şey.
Koşuya başlarken nabızını ölçerek başlaman senin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Tempoya göre koşarsan hızlı ve yavaş kişiye göre değişir. Ama HRmax%75 herkes için yavaş ve rahat koşabileceği bir tempodur.

Ben kendim 3 yıldır Runtastic ve BT Polar HR Monitor kullanıyorum ve çok memnunum.
Bildiğim kadar Runtastic akıllı saatlerde sadece Pebble, Galaxy Gear, Sony ve Runtastic akıllı saati kabul ediyor.

İster akıllı saat kullan, ister göğüsten nabız ölç, istersen de koşu saati al. Koşuya yeni başlıyorsan öncelikle bir plana göre koş. Dinlenme günlerini ihmal etme ve en önemlisi sakatlıklardan uzak durmak için vücudunun sana verdiği sinyallerini doğru algılamaya çalış.

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, dün polarsaat.com sitesinden bir Polar h7 nabız bandı siparişi verdim ve bugün elime geçecek. Şimdi, bu cihazı nasıl kullanacağım? Resimleri göremiyorum, nasıl takıldığını falan betimleyebilen olur mu acaba? Bir de ürünle ilgili nelere dikkat etmem gerekir. Apple Watch’un ölçümleri beni tatmin etmemişti, umarım bundan memnun kalırım.

@basyigit Arkadaşımız görme engelli olduğu için bu desteği yazılı bir biçimde istiyor sanırım. Polar kullanan arkadaşlar , yazılı olarak anlatabilirler… Ben kullanmıyorum ancak göğüse takılan esnek bir kemer şeklinde görünüyor, tshirt’ün altına vücuda temas edecek şekilde giyiliyor. Cihazı saatle eşledikten sonra, sanırım koşmadan önce cihazı saatle tekrar aratıyorsun ve bulunca sensörle birlikte koşuyorsun.

1 Beğeni

Bugün şu yazıya rastladım, 27 Ağustos ta yayınlanmış…

Selam suunto spartan trainer kullanıyorum ve bir göğüs bandı almak istiyorum ama suunto almak istemiyorum fiyatından dolayı. Hiç suunto saatini yabancı marka bir göğüs bandı ile kullanan var mı?

Ambit 3’ü Kalenji Dual Ant+ / Bluetooth ürünüyle sorunsuz kullanıyorum. Suunto smart sensörü aratmıyor.

1 Beğeni

Hmm, teşekkür ederim.

O bantı biraz araştırdım, suda çalışmıyormuş, çok terleyince çalışmıyormuş böyle bir sorun yaşayacağım 500tl verip suunto’nun bandını alırım.

Evet suda çalışmıyor, yüzme için kullanacağım demediniz. Terleyince çalışmama gibi bir durumu ben yaşamadım, ürünü bir seferde 3-4 saate kadar kullanıyorum, kapalı alanda bisiklet için de kullanıyorum. Daha önce birkaç yıl Suunto smart sensor de kullandım ve bir fark gözlemlemedim. Aynı anda başka bir akıllı saatle bilekten optik ölçüm de yapıyorum ve 3-4 bpm’den fazla fark gözlemlemedim. Çok muhtemel Suunto smart sensor daha kaliteli bir cihazdır, fiyat farkını göz ardı edersek ben de onu tercih ederim. Veya Wahoo Tickr X, scosche rhythm+ gibi bir seçeneğe yönelirdim. Bu ürünleri de inceleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Bandın terde çalışmadığı gibi bir durumu ben de hiç yaşamadım, şimdiye dek tüm koşularımda problemsiz kullandım. Memnunum. Başka amaçla kullanmadım.

1 Beğeni

Teşekkürker, decathlonun sitesinde yorumlarda gördüm bu şikayeti, o yüzden belirttim.

Merhaba;
Bende Suunto Spartan Sport Whr Baro Stealth kullanıyorum .
Suunto ile uyumlu göğüs bandı aldınız mı? ne önerirsiniz?
Özelllikte sert interval antrenmanlarımda max. nabzımın 176 olarak düşündüğümde (220-yaş’a göre) ölçümlerde 180 nabızları görüyorum. Bu optik bilekten ölçümdeki sapmadan mı kaynaklanıyor yoksa gerçekten çokmu zorluyorum bilmiyorum bu nedenle daha doğru takip edebilmek için saatimle uyumlu bir göğüs sensörü arıyorum
Bilgilendirme ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.