Milli Atlet Üzeyir Söylemez Röportajları

Takip ettiğim ve her röportajında faydalı bilgiler paylaşan milli atletimiz Üzeyir Söylemez ile yapılmış, muhakkak izlenmesi gerektiğini düşündüğüm röportajlar. Beslenmeden tutun da antreman mantığına kadar tavsiyeler duymak mümkün.

Üzeyir Söylemez’in şahsi YouTube kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCd44t8_8KJdRAVLukTnW23g

4 Beğeni

zeytinburnu 29 ekim koşusunda görmüştüm kendisini çok başarılı gerçekten hergün 2 antreaman nedir :blush:

1 Beğeni

Gerçekten dolu dolu, çok öğretici bir söyleşi olmuş, paylaşım için teşekkürler.

İlk videonun bulunduğu kanaldaki Ercan Arslan ve Murat Kaya ile olan söyleşiler de son derece bilgilendirici, mutlaka izlenmeli. Hayranlıkla takip ettiğim ve maddi/manevi her türlü profesyonel desteği aldıklarından nedense hiç şüphe duymadığım bu iki büyük sporcunun bahsettikleri sıkıntıları dinlerken çok utandım. Bakiye Duran’ın bahsettiği zorlukları dinlerken hep “bir zamanlar böyleymiş” diye düşünüyor, bugün koşucularımızın destek ve takdir anlamında çok daha şanslı olduğunu düşünüyordum ama gerek devlet, gerekse sponsor desteği anlamında anlaşılan pek bir şey değişmemiş.

Ürettikleri malzemelerin tam anlamıyla hakkını vererek bu malzemelerlerle yarışlar kazanan, rekorlar kıran sporculara ayakkabı tedarik edecek kadar küçük bir desteği bile çok görürken, bol takipcisi olan sosyal medya fenomenlerine kesenin ağzını açmakta hiç tereddüt etmeyen markaların “spor/sporcu sevgisini” ciddiye almak mümkün değil.

4 Beğeni

2020 İçin olimpiyat barajını aldığını duymuştum. O kadar Afrikalının içinde gerçek bir Türk’ün olması güzel olacak. Podyum madalya zaten zor ama en azından Fİnlandiyalılar gibi bir kültürümüz,ekolümüz olsun.

1 Beğeni