Markaların koşu takımlarına nasıl giriliyor?

Nike, adidas, turkcell vb. Markaların koşu takımları nasıl belirleniyor? Onlar mı teklif ediyor, koçucular mı başvuruyorlar?

Başvurmak gibi birşey yok aslında gruplar herkese açık ve ücretsiz… Etkinliklerini takip et… çoğunun instagram’da haftalık programları falan var. İstersen kimseye birşey demeden bile direk katılabilirsin. Adidas’ın runtastic uygulaması üzerinde puanlama sistemi falan var. Belli bir puana ulaşınca çeşitli ödüller kazanıyorsun.

2 Beğeni

Hafta sonu yapılan etkinliklerden bahsediyorsanız istediğinize girebilirsiniz, İstanbul çoğunluk olmak üzere bazı şehirlerde bazı markaların grupları var. Gerçek bir takıma girmek istiyorsanız bir yerlerde kendinizi göstermeniz lazım, başarılar vs almalısınız ki birilerinin radarına girmelisiniz. Enka gibi takımlar genelde kendisi yetiştirir yada lisede kendini belli eden sporcuları bünyesine katar.

2 Beğeni

mesela adidas runners’ın bir iki kere haftasonu etkinliğine katılmak, önümüzde ki herhangi bir yarışda kendimi adidas runners takımında kaydettirmeye yeter mi? başka bir prosedür yok mu?