Maraton İzmir 2020

Türkiye’nin 6. yol maratonu olacak Maraton İzmir, 12 Nisan 2020 tarihinde düzenlenecek. 42K Maraton mesafesinin dışında 10K koşusu ve halk koşusu da yapılacak. Çocuklar için de Kültürpark’ta bir koşu etkinliği de yapılacakmış.

Alsancak Kültürpark Lozan Kapısı’ndan başlayacak olan maraton parkuru, Altınyol üzerinden Karşıyaka’ya ulaşacak, ordan dönüş yapılıp, aynı yol üzerinden sahil tarafına inip İnciraltı’na uzanacak. Ordan dönüş yapılıp, finiş başlangıç ile aynı yer olan Kültürpark’ta yapılacak.

Diğer parkurlar ve detaylı bilgi için:
https://www.maratonizmir.org/

Instagram: https://www.instagram.com/izmirmaratonu/

42K parkuru:

8 Beğeni

Sanki 5. olacak.
1-Antalya
2-Mersin
3-İstanbul
4-Çanakkale
5-İzmir

Gelibolu Maraton’unu atlamışım haklısınız. düzeltiyorum.

1 Beğeni

Bu listeye belki Uludağ’da yapılan tamamı yokuş aşağı maraton koşusunu da ekleyebiliriz. Farklı kategoride ancak mesafe itibariyle maraton.

3 Beğeni

Bu sene Maraton İzmire katılmayı düşünüyorum… Yaklaşık haftanın 3 günü aylık 100 km koşuyorum… Geçen 9 Eylül de yarı maratona katılmıştım ve sorunsuz tamamladım… Bu ilk maraton deneyimim olacak ancak biraz korkmuyorum değil… Pazar uzunlarımda en fazla 30 km koştum ve maraton mesafesinde hiç koşmadım… İlk önce, maraton koşmak için erken olduğunu düşünüp vazgeçmek istedim ama bu koşma isteği ve yarışlara karşı zaafım:)) Kayıt yaptırıcam o belli oldu:)Güzergaha baktığımda resmen İzmir’i turlayacağız:)Maraton için koşanlardan ufak tavsiyeler alabilir miyim?

1 Beğeni

bugün yarışın iptal olduğunu genclik ve spor bakanlığı açıkladı…

gençlik ve spor bakanlığı tarafından ileri bir tarihe ertelendi. ertelenen diğer organizasyonlar şunlar;

Atletizm: Diamond Lig (17 Nisan, Katar), Osmangazi Tarihi Kent Koşusu (12 Nisan, Türkiye-Bursa), 16. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu (5 Nisan, Türkiye-İstanbul), Uluslararası Sur Yarı Maratonu (23 Nisan, Türkiye-Diyarbakır)

kaynak: https://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/184501/genclik-ve-spor-bakanligindan-koronavirus-onlemleri.aspx

3 Beğeni

şu anda yarışın tarihi 4 ekim olarak gözüküyor…

maraton izmir sayfasından, organize edilecek diğer yarışlara bakınca, 6 eylül tarihinde, 9 eylül koşusu yapılacağını gördüm…önlem olarak bayağı aksiyon almışlar, farklı ısınma alanları, 4 kişilik start ekipleri gibi…sanırım o zamanki gelişmeler ışığında, ordaki tecrübeye göre maraton izmir hakkında karar vereceklerdir…