Malzeme seçimi - Ayakkabı ve kulaklık

Forumu keşfedildi 2 hafta oldu, bu süre içerisinde bolca bilgi sahibi oldum, bu başlıkta ilk mesajımi yazmaya karar verdim, 9 gün önce verdiğim, hiç görmediğim denemediğim, İzmir’de olmama rağmen ulaşamadığımız kayano 22 siparişime hala ulaşamadım, asics e ulaşmak neden bu kadar zor , bugün gittiğim ortopedi doktoru dan da kesinleştiğim bilgi net olarak içe bastigim, kilo fazlam da var ama heves ettim 10/15 km arası bir kondisyonum var, kayano artık 3 gün içinde gelmezse sanırım ultraboost bakicam ama çevremde koşan fikir alabileceğim kimse yok, sabahları yollarda koşuyorum, köpek korkuma rağmen geçen sabah toplamda 21 köpek geçtim, ayakkabı seçimi zor, Sabah kalkmak zor, koşan insanlar bulmak zor, köpek ayrı bir konu, yolda üstüme süren araçlar ayri,tenim de hassas nabız bantları kızarıklık yapıyor, ne gerek var koşmaya yürü diyenleri saymiyorum zaten, en azindam kulaklık olayını 4 yıl içinde çözdüm. Tüm forumdaslara selam olsun. İyi ki varsınız. sessizce takipteyim.

5 Beğeni

merhaba,

ayakkabı konusunda çok güzel siteler var.

www.runningshowsguru.com

ayakkabılar hakkında detaylı yazılar bulabilirsiniz.
kulaklık konusuna akıttığım paralara rağmen çözümü henüz bulamadım. çözümünüzü paylaşırsanız sevinirim.

koşma aşkını koşucular dışınd insanlar pek anlayamıyorlar maalesef. Sakın pesetmeyin, Sağlıkla nice koşularınız olur inşallah.

2 Beğeni

Selamlar

Boost biraz sert olabilir. Enerji verimliliğini arttırmak istediğinizde, temasta olduğunuz maddenin sertliğini(esnemezliğini) de arttırmanız gerekiyor. Eğer tecrübeli bir koşucu değilseniz, daha orta modelleri öneririm. Şuna da bakın

Lunarglide, structure piyasa rahatça bulabileceğiniz ayakkabılar. Asics için ise Trinosa var bildiğim ama onun da tabanı sert.

Beşinci Kulaklıkta şu sonuca vardım, JBL Reflect Contour Bluetooth Spor Kulakiçi Kulaklık ,

http://www.istanbulbilisim.com.tr/jbl-reflect-contour-bluetooth-spor-kulakici-kulaklik-ct-ie-teal-fiyati,215703.html

test ettiğim en uzun mesafe ki bu mesafe benim rekorum, kulaklık kulağımda hiç oynamadı, kafamı sağa sola rahatlıkla çevirebiliyorum, ses kalitesi de tatmin edici, ama ultra bir bas beklemeyin, dinlediğim müzik tarzı rock heavy metal, ama tiz lerde daha başarılı, şarjı 6 saat falan gidiyor. ilk aldığımda ses kalitesi vb… tam bir hayal kırıklığı idi ancak silikonları değiştirince sıkıntının kulaklıkta olmadığını anladım, uygun başlık ile kulağa tam oturtmak lazım.

İnternet sitesinden verdiğim kayano 22 siparişim, tedarik edilemediğinden iptal edildi, bende gaza gelip ultraboost aldım, bugün ilk 7 km lik koşumu yaptım, çok aman aman gelmedi ama kötü diyemem, ama aklım kayano da . Önceki ayakkabım asics tri 10 du. İçe basıyorum, ilk bastığım yüzey topuk değil. Ek bilgi olarak, içe basmama rağmen boost ta bir problem yaşamadım, satan kişi Adidas torsion system nedenli problem yaşamazsın demişti.

Kulaklık olarak Sennheiser CX680i kullanıyordum, gayet memnundum. Kablosunu zorlayıp zedeleyince Senheiser artık üretilmediği için farklı bir model OC686i gönderdi, o da ses ve bas olarak çok iyi bir kulaklık. Ha bunlardaki sıkıntı ne, ayak yere vurduğunda ekstradan bir bas sesi geliyor kafaya. Bir de ses yalıtımından dolayı dikkatsiz koşanları rahatsız edebilir, ben son ses açmıyorum ama yüksek ses açıldığında çevre ile irtibatı kesebilir. :slight_smile: