LCarnitin ve CLA yağ yakıcılar doping mi

Bunları kullanmak doping sayılır mı sonuçta içersinde vitaminler var
Boyum 173 kilom 81
Hızlanmak için zayıflamak istiyorum

6 Beğeni

bu kanal ile beni tanıştırdığın için teşekkürler…

1 Beğeni

@Serdar denediniz mi acaba? Kilo vermemi hızlandırması açısında kullanmayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Bunlar ve benzer spor destek ürünleri kullandım. Ancak etkileri çok tartışmalı.Yaptığınız sporun türüne (Bisiklet,koşu,yüzme),hacmine,yoğunluğuna ve sporda ki geçmişinize göre ödediğiniz meblağa göre küçük etkiler görmek mümkün. Örneğin 7-8 yıl önceye göre şu an L karnitin daha etkili ben de .Ancak bunun sebebinin zaten yağ yakımına alışmış bünyeye minicik bir desteği olarak görüyorum.Kısaca koşuya ilk başladığım yıllarda herhangi bir etkisini görmedim şimdilerde ki etkisinin ise zaten yağ yakımına alışmış bünyeden olduğunu düşünüyorum. Hiç bir sporcu besin desteğini kesintisiz veya uzun yıllar kullanmadım . Antrenman planımda ki dönemlere bağlı çok kısa olarak denedim.Diğer taraftan oldukça yoğun antrenmanlarım olduğu için ara sıra ilave desteklere ihtiyaç duyuyorum.Eğer bu düzeylerde antrenman yapılmıyorsa hiç gerekli olmadığı kanaatindeyim. Bilinçli antrenman bilinçli beslenme en etkili yöntemdir. Özetin özeti yeterli düzeyde ve düzenli aerobik egzersiz olmadan besin desteklerinin ve süper besinlerin tek başına işe yarayacağına inanmıyorum

3 Beğeni

Merhaba
L-Carnitine ve CLA ürünleri daha doğrusu supplement adı altındaki hiç bir besin desteği doping değildir olamaz da. Bu ürünler adından da anlaşılacağı gibi “gıda” ürünleridir, daha doğrusu gıdalardaki faydalı içeriklerin konsantre hali gibi düşünebilirsiniz.

@Serdar söylediklerine tamamen katılıyorum. 1000 ml / 3000 mg Lcarnitine kullandım ama olan 95 TL’me oldu. Yağ yakma konusunda aerobik egzersiz olmadan olmuyor.

1 Beğeni

Kazanilan tecrübe daha önemli üstat :slight_smile:Bazen denemeden ukte kaliyor bazi konular ınsanda

1 Beğeni