Latmos Ultra Hakkında

Merhabalar,

Latmos Ultra’ya kayılmayı düşünüyorum fakat internet sitesi çok kötü durumda bu neden ile pek bilgi alamadım. Katılan, katılacak insanlar var mı acaba buradan? Geçen hafta tırmanış için Bafa’ya gittiğimde orada pansiyonunda kaldığım kişi yarıştan bahsetmişti, yollar da bir hayli keyifli.

Sevgiler

Ben kayıt oldum katılıyorum, çarm ormanları ve dağlık, kayalık bir arazide olacak yarış. Tesis yok, çadır konaklaması seçeneği sitelerinde mevcut yazmışlar. 6 nisanda 55 ve 17 olarak yapılacak.

1 Beğeni

Bu başlık uygun olur sanırım. Bitiremediğim yarışın raporunu paylaşmak istedim. en azından ilk 21k için fikir verecektir:

6 Beğeni

Çok geçmiş olsun, benim de en gıcık olduğum şeylerden biri bu yarış öncesi hastalanma, okurken düşündüm, ben de sizin gibi elimden geldiğince devam etmeye çalışırdım ama tabi daha büyük sorun olacağına bırakmak mantıklı olmuş(şimdiye kadar hiç DNF olmadım, çok zor bir karardır eminim). Seneye aksilik olmaz ise mutlaka katılmak istediğim yarışlardan Latmos 45k.

3 Beğeni

Geçmiş olsun Gökhan,

Latmos’ta bu sefer fotoğraf çekeyim dedim, Bağarcık öncesi ve sonra asfaltta geri dönüşünde karşılaşmıştık, güzel sözlerin bir kısmı bana aitse sevindim.

iyi olmana sevindim gerçekten.

En doğru kararı bireyin kendisi veriyor , artık parkurla bir ödeşmen var umarım seneye istediğin gibi keyifli geçer.

Görüşmek üzere

3 Beğeni

Geçmiş olsun @ggg
Bende Latmos Ultra için birşeyler yazmak istiyorum.
2022de 17K 2023te de 10K (7.5 koşuldu) koştum. Belkide Muğlada yaşadığım için bana hiç cazip gelmeyen bir yarış. Parkuru çok tehlikeli buluyorum. 17K parkurunun hiçbir yerinde CP yok. Zaten bu parkurda düşüp yaralansanız kaybolsanız sizi eşekle indirmek zorundalar (sizi bulurlarsa). Çoğu yerinde telefon çekmiyor. Acil bir durumda yaradana sığınıyorsunuz.
Tehlikeli bulduğum için bu yıl 10K seçtim ancak organizatör parkuru yarıştan birkaç gün önce değiştirme kararı almış (web sayfasında bile hala koşamadığımız parkurun haritası var). Yine koca koca kayaların arasından inip çıktık.
Doğası her nekadar eşsiz olsa bile - görsel açıdan Türkiye’de ki en iyi parkur kısmına bende katılıyorum- olası riskler, bu risklere alınmayan önlemler, plansız parkur değişiklikleri, sadece bitişte kontrol edilen zorunlu malzemeler gibi sebepler bu güzel etkinliği baltalıyor diye düşünüyorum. Ancak güzel yanı her sene etkinlik gelişiyor. İlerleyen yıllarda kült bir trail yarışı olacaktır.

2 Beğeni

@solberg gerçekten zor bir karardı ama başka çare de yoktu. Seneye umarım birlikte yarışmak üzere :slight_smile:

@ominal hiç bilmiyordum forumda olduğunu, satırları yazarken aklımda sen vardın gerçekten. Desteğin için çok çok teşekkür ederim. Tabii diğer fotoğraf çeken sanatçılar da oldukça pozitifti ve onlar da gaza getirdi. Ödeşmem var demeyelim de, bir sonraki sefer umarım daha keyifli anılarım olacak diyelim. Ödeşme çok iddialı oldu, bence Latmos yine alır bu karşılaşmayı :slight_smile:

@SErdem , çok haklısınız, parkur çok tehlikeli. Beni iten değil de çeken bir durum oluyor bu aslında. Çünkü hedefim sky trail, extreme yarışlarına katılmak(büyüyünce :slight_smile: ). Latmos buna hazırlanmak için çok güzel bir fırsat sunuyor. Evet, popülerliği artıyor yarışın, çünkü herkes burayı görmek ve burada yarışırken fotoğrafı olsun isteyecektir. Sürdürülebilirlik açısından çok önemli bir nokta.

3 Beğeni