Koşuyorum.net 'ten Türk Patika Koşu camiasına Veda

Merhaba Arkadaşlar…

2013 yılının karlı bir Kasım gününde o zaman çalıştığımız Londradan eşimle kalkıp, 1500 metre rakımda bulunan Raidlight’ın Genel Merkezi Saint Pierre de Chartreusse kasabasında Benoit Laval ın kurucusu olduğu Raidlight firmasını ikna edip vermek istemedikleri distirbütörlüğü alıp 3.5 yıl boyunca yüzdesel olarak en büyük yıl büyümesini gerçekleştiren Türkiye Distribütörlüğümüzü bu ay itibari ile yeni gelecek sahibine verilmek üzere geri bırakmış bulunuyoruz.

2013-2018 yılları arasında 2000 e yakın bel çantası, 150 Gilet çanta, 500den fazla şapka binden fazla düdük, 1000den fazla sırt çantası ve yüzlerce aksesuar ve tekstil satışı gerçekleştirmişiz. Ülkemize sadece verdiğimiz kdv gümrük ve gelir vergisi oranı tek kişilik bir şahıs şirketi olarak 50bin Euro’nun üzerinde… Operasyonel tüm giderler hariç…

Bunu almamızdaki karar mevcut ekonomik şartlar ve döviz kurları gümrük vergilerindeki artış ve volatilite, yurtdışında yaşamamız ve Türkiye’deki bayi yapısının zorlayıcı geri ödeme şartları olmuştur.

Elimizdeki ürünlerin neredeyse büyük bir kısmını bizimle her zaman büyük dürüstlük ve destek çerçevesinde çalışan Fitbavul.com ve Alpin Outdoor sahibi arkadaşlarımız almıştır. Yarışlarda seneye de standlarda Raidlight ürünlerinin çoğunu alabileceksiniz. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Raidlight ise Rosignol firması tarafından geçen sene alınmış olup, çok daha büyük yatırım yapabilecek bir grup ile görüşmelerini Türkiye için devam ettirmektedir. Özellikle yatırım yaptığı ayakkabı alanında da ciddi yataırım yapacak bir Türk firması olduğu taktirde tüm ülke faydalanacaktır. Yeni nesik Raidlight ayakkabıları müthiş bizim gücümüz yetmedi umarım yeni getirecek arkadaşlar sayesinde ulaşabiliriz…

Geriye bakarsak neredeyse tüm yarışlarda stand açma kapasitemiz, Türkiyede daha önce getirilmemiş tüm patika koşusu odaklı ürünleri getirmemiz bu sene Kapadokya yarışında acılan fırmaların standları bu konuda ön ayak olmamızın gösterdegsi olduğundan son derece gururluyuz.

Bugün Aladağ Skytrail sapkalarımız, Tshirtlerimiz, sadece Turkıye pazarında olan siyah renklı Olmo 30 cantalarımızve Turk bayraklı limitli uretim Gilet Cantaları sizlere bizlerden koca bir anı ve her yarışta sırtınızda alnınızda, omzunuzda görmek bizim için büyük bir gurur…

Benoit Laval ve Nathalie Mauclair in beraber bizimle koşması, Derya, Fırat, Muazzez, Şirin, Murat ve Kemal abinin bizim için ter dökmesi ve sizlerle omuz omuza zaman geçirmesi zaman harcayıp bu sektör için onlarca sayfa blog yazısı yazması hep aklımızda olacak…

Elimizde kalan son 10-12 çanta sitemizde özel fiyattan satışta. Almak isterseniz www.kosuyorum.net e bekleriz. Avrasya Maratonu standında tüm ürünlerimiz Fitbavul.com standında olacaktır. Bagnu ve Barış arkadaslarımız özveri ile size yardımcı olacaklar… Mustafa Tekin arkadaşımızda gene bolca ürünümüz olacaktır…

Son bir teşekkür bize yarışlarda stand verirken özveride bulunan yarış organizatörü arkadaşlara ve bu blogda sponsor olmamızı sağlayan Mert e… Tekrar teşekkürler…

Belki tekrar bir şekilde görüşürüz… Yarışlara ülkemizde oldukça koşucu ve izleyici olarak gelmeye devam…

Hoşçakalın…

32 Beğeni

Bu gerçekten çok özel ve değerli bir veda.

Eminim yaptıklarınız ile her zaman çok güzel anılacaksınız. Her şey için çok teşekkürler!

2 Beğeni

Değerli katkı ve emekleriniz için çok teşekkürler Emre.

2 Beğeni

Perşembe günü maraton fuarından inanılmaz uygun fiyatla bir Raidlight çanta aldım ve bunun bir piyasadan çekilme olduğunu hissettim. Uygun aldığıma sevinsem mi yoksa böyle bir markadan mahrum olmaya üzülsem mi bilemedim. Dilerim hakkını vererek taşıdığınız bayrağı daha da ileri taşıyacak arkadaşlar devralır.
Koşu sporuna katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum

3 Beğeni

İlk çantam Raidlight’tı, benim için yeri hep özel olmuştur. Değerli katkılarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.

3 Beğeni

Cok tesekkur ederiz guzel cumleleriniz ve dusunceleriniz icin… saolun var olun

1 Beğeni