KoşuForum 1 yaşında

Evet, inanması güç ama :confetti_ball: :tada: tam 1 yıl olmuş :confetti_ball: :tada:

361 konu açılmış, 5 binden çok cevap yazılmış. Kullanıcı sayımız da 500’ü geçti.

Bence her şey yolunda. Bilmem siz neler düşünüyorsunuz?
Lütfen forum hakkındaki görüşlerinizi bu konu altında yazın, değerlendirelim.

17 Beğeni

Sayının 500 olması harika tabii ama 10-15 kişi aktif yazıyor .

Nice yıllara​:tada::tada::tada:. Çok faydalandım ve sanıyordum ki yıllardır var​:blush:. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

1 Beğeni

Bence Türkiye için çok önemli bir kaynak. Şurada biriken doneler son derece önemli…

Sponsor olarak 2016’da Koşu forum baskılı kitap ayraçlarını tüm Raidlight Alışverişlerinin içinde paketleyip göndereceğiz, Stantlarda dağıtacağız ve yayılmasını sağlayacağız. Yılda 2000+ farklı kişiye sadece bu yolla erişebileceğimizi düşünüyoruz.

Admin @spinodal ve @aykutc siz olmasanız olmazdı… Elinize sağlık

7 Beğeni

Nice uzun ve daha kalabalık yıllara olsun ve bu vesileyle editor, admin ve sponspor kadrosuna minnetlerimizi, katkıda bulunan herkese de teşekkürlerimizi iletmiş olalım :blush:
Şahsen çok yazmıyorum ama özellikle yeni başlayan, kör topal ilerleyen herkese ısrarla tevsiye ediyorum forumu, Dechatlon’da saat bakan abiyi bile yönlendirmişliğim var. Forumda o konular daha arttıkça da katılan daha çok olacaktır diye düşünüyorum. Bir de nispeten kısa mesafe yarışlarına yönelik konular da açılsa tadından yenmez. Sevgiler herkese.

3 Beğeni

Üye sayısı açısından az ama nitelik olarak son derece elit kullanıcılara sahip, butik olarak tanımlayabileceğimiz çok özel bir forum bence.

Ayrıca,
-ritim.wordpress.com gibi benzersiz bir siteyi bizlere kazandırdığın için,
-atletizm ile ilgili deneyimlerini ve yabancı sitelerden derlediğin makaleleri entellektüel eksende bizlere aktardığın için,
-ürün incelemeleri için,
-büyük bir özen ile öykü tadında yazılan ve tek solukta okuduğumuz yarış sonuç raporları ve diğer her şey için çok özel teşekkürler for @spinodal :blush:

5 Beğeni

Bence de herşey yolunda. :smile:

Anket özelliğini burada görebilmeyi arzu ederim - ama teknik olarak mümkün müdür bilemem.

  • Nerede yarış düzenlenmesini istiyorsunuz?
  • Hangi ayakkabıyı giyeceksiniz bu yarışa?

gibi tartışmaları daha sayısal düzlemde görebilmek keyifli ve bilgilendirici olurdu. :smile:

2 Beğeni

Forum’un ultra ağırlıklı olduğu konusuna katılıyorum. Aslında ilk defa 5 km koşanın hisleriyle ilk defa 100 km koşanın yaşadıkları arasında çokta fark yok. Acaba kısa koşulardan bahsedilirse önemsenmez diye mi düşünülüyor. Mesafeden bağımsız koşu forum burası esasında.

1 Beğeni

Şunu biraz deneyelim bakalım.

@Serdar aktif olarak yazan 10-15 kişi olabilir ancak aktif olarak takip edenleri de göz ardı etmemek gerekir. @dogansc dediği gibi nitelikli Kullanıcıların olmasıda büyük bir kazanım.
Nice Yıllara @spinodal

4 Beğeni

Valla emeği geçen herkesin eline sağlık, şahsen her gün düzenli olarak kontrol ediyorum. Hatta yeni mesaj görmediğimde üzülüyorum bile :smile:

Sitenin arayüzü başta çok garip gelmişti ama kısa süre sonra göz alışınca çok kullanışlı olduğunu fark ettim, çok iyi bir tercih olmuş bu tasarım diğer forumlar çok kötü gözüküyor buradan sonra.

Kullanıcı sayısının çok hızlı katlanacağını düşünüyorum.

Aktiflik konusunda ise daha çok konuşulanların ultra maratonlar ile ilgili olması ve maraton koşmamış bu sporun başında biri olarak sadece hevesle takip etmeme neden oluyor. Ama zamanla kullanıcı sayısı arttıkça daha çok kısa mesafe konuları hareketlenecektir diye düşünüyorum.

İyi ki varsınız, nice senelere.

7 Beğeni

Keşke aktif takip edenler sevdikleri yazıları begense.Bu forumda öyle güzel yazılar var ki .Yazıyı yazanı teşvik etmiş oluruz.

3 Beğeni

1 yıl çabuk geçmiş gerçekten. Forumu açarken yazdığım yazıyı tekrar okudum:

“Sosyal medyada bir anda çok sayıda kişiye ulaşma şansınız var ama yazılan şeyler birkaç gün sonra uzayın derinliklerinde kayboluyor. Daha derinlemesine ve uzun konuşulması gereken konuları ya konuşamıyorsunuz ya da konuşmak istemiyorsunuz. Üstelik ortamda sadece koşucular olmadığı için birçok konuyu ya açmak istemiyorsunuz ya da konu kısa sürede hedefinden sapıyor… Forumun farkı burada devreye giriyor. Sadece koşucuların oturup sohbet ettiği, gelenlerin yakın arkadaş olmasa da tartışabildiği, paylaşımlarda bulunabildiği bir kafe gibi düşünebilirsiniz. Eğer koşuyla ilgili daha derin ve kalıcı bilgi paylaşımı yapmak istiyorsanız forum bizce hâlâ rakipsiz. Ayrıca forum zaten sosyal medyaya rakip değil, sadece birini seçmeye gerek yok. Hepsinin kullanım alanları ve amaçları farklı.”

Gerip dönüp bu bir yıl içinde forumda yazılan yazılara, sosyal medyada bulamayacağımız kadar derinlemesine tartışmalara, teknik bilgilere ve bunların yeni gelen biri tarafından bulunabilme kolaylığına baktığımda bu yazılanın hâlâ geçerli olduğunu düşünüyorum. Koşu üzerine kaliteli Türkçe içeriğin bu kadar az olduğu bir ortamda sadece bu açıdan bile önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum.

Katılımcı sayısına gelince… Sizler de fark etmişsinizdir, forumun pek reklamını yapmadık, her fırsatta sağda solda insanları bıktıracak şeklide linkini vermedik. “Ne kadar çok kişi olursa o kadar iyi” şeklinde bir düşüncemiz hiç olmadı. Koşu Gazetesi’nin diğer bölümlerinde olduğu gibi sayıdan önce içeriğe önem vermeye çalıştık. Öte yandan kendimiz çalıp kendimiz oynayalım şeklinde bir düşüncemiz de tabii ki olmadı. Bizlerin zaten kişisel blogları var, orada “çalıp oynayabiliriz”. Bu işi ciddiye alan, araştırmak, öğrenmek, daha iyiye ulaşmak için tartışmak isteyenlerin buluşabileceği bir ortam oluşturmaya çalıştık.

Dünyadaki tüm forumlarda sadece okuyan uye sayısı yazanlardan kat kat fazladır, bunlara da lurker denir. Benim de cok ender yazdığım ama çok faydalı bulduğum için düzenli takip ettiğim forumlar oldu. O yüzden bu durumu anormal görmüyorum. Uzun süre okuyan biri zamanı geldiğinde katılımcı olabilir. Kimseyi zorla yazdıramazsınız, zaten bu iyi bir sonuç yaratmaz.

Genel olarak baktığımda tabii ki her şey kusursuz değil, hiçbir zaman da olmaz. Ama koşu sporunun gelişmiş ülkelere göre emekleme aşamasında olduğu bir ülkede gayet iyi bir başlangıç olduğunu ve önemli bir yer tuttuğunu düşünüyorum.

10 Beğeni

Merhaba,

Kendi adıma konuşacak olursam, kesinlikle çok faydalandığım kaliteli bir forum. Hatta bilgisayarımda sık kullanılanlar kısmında olduğu için, yazılanları her gün tek tek takip ediyorum. Aktif bir okuyucuyum, ancak aktif bir yazar değilim. Bunun da sebebi, henüz çömez bir koşucu olmamdan kaynaklı. Şu aşamada bu daldaki tecrübeli kişilerin tavsiyelerinden faydalanmayı tercih ediyorum. Yada konusu açılmadıysa şayet, merak ettiklerimi veya sıkıntılarımı yazılı sorarak öğrenmeyi tercih ediyorum. Bu arada aktif olarak takip ettiğim herhangi farklı konuda başka bir forum da olmadı bugüne kadar. KoşuForum’da açılan konular ve verilen tüm yanıtlar da, kalitesini gösteriyor zaten.

Birçok farklı spor dalı ile uğraşmış biri olarak, koşu sporunu kesinlikle farklı bir yere koyuyorum. Çünkü kültürü çok farklı. Herkes birbirine elinden geldiğince destek olmaya ve tecrübelerini aktarmaya çalışıyor. Koşu öncesinde, sonrasında ve hatta esnasında bile(rekabetin olduğu yarışlar dahil!). Koşuya başlayıp devam etmeme sebep olan bahsetmiş olduğum kültürü de bu idi zaten.

Kuran, yöneten ve katkı sağlayan herkese teşekkürler.

Devamlılığı ile birlikte, ben de mutlu yıllar dilerim.

Sevgiler,

9 Beğeni

Selam,

Salon ve caddelerde koşanların sayısına kıyasla Koşu Forum’da 500 kullanıcı ve aktif yazar sayısının ise çok daha az olması ilk yıl için yetersiz. Koşu sevdalısı binlere sosyal medya aracılığıyla ulaşılmalı bence.

Ne kadar çok katılım, o kadar çok bilgi demek.

Özellikle sağlık - ekipman seçimi ve tavsiyelerden çok faydalanmaktayım, koşu sporunu bence en iyi bilgiye sahip - kültür seviyesi yüksek insanlar yapmakta. Bu nedenle olabildiğince koşu sevdalısına ulaşılmalı. :smirk:

Sevgi ve saygılarımla.

2 Beğeni

Ben de düzenli takip edenlerdenim.Bir çok kiyi gıyabında tanır ve nasıl tepki vereceklerini bile tahmin eder oldum.
Daha çok okuyan durumundayım,tekrara düşmemek için yazmıyorum.Bir çok arkadaş aynı hislerle başlık açıyor ya da cevap yazıyorlar.
Çok faydalandığımı belirtmek isterim.
Selamlar

1 Beğeni

Koşuforum’un ilk yaşını kutluyor, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Kişisel olarak koşuya eğilmemle site aynı zamana denk geldi ve çok faydalandım bugüne kadar.

Bence sayıya çok takılmaya gerek yok, nitelik nicelikten önce gelir.

Selam,
Ben bugün aranıza katıldım aslında uzun zamandır zevke takip ediyordum,
Çok yararlı ve seviyeli bulduğum bir ortam,
Daha nice sağlıklı yıllar diler,
Koşuforum’ un birinci yaşını kutlar emek veren herkese teşekkürler,

1 Beğeni

Zevkle takip ediyoruz.

Başarılı bir forum,nice yıllara